Home  /  Bulletin  /  Podzim je ideální čas pro návštěvy evropských měst

Podzim je ideální čas pro návštěvy evropských měst

Podzimní destinace snů.
13.09.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images: Sevilla

Léto se chýlí ke konci, dovolenou na pláži už máte za sebou, ale přesto chcete zažít něco vzrušujícího? Ideální příležitost pro podzimní dovolenou ve městě. V chladnějších měsících roku lze zejména města na jihu Evropy lépe nebo vůbec prozkoumat, když na vás nedýchá spalující polední žár. Ale i ve střední Evropě existují jedna nebo dvě destinace, které byste si na podzim 2023 neměli nechat ujít. Připravili jsme pro vás malý výběr vhodných městských výletů a opět vynecháme "zasvěcené tipy" jako Londýn, Paříž nebo Berlin.

Podzimní pobyty ve městě: tento výběr destinací vždy funguje

Než budeme pokračovat v našich aktuálních podzimních výletech do měst, které byste si měli v roce 2023 zapsat na svůj seznam, máme pro vás krátký tip: některá města jsou prostě vždy vhodná pro krátkou návštěvu. Ať už jde o Kodaň, Madrid, Istanbul, Antverpy nebo Vídeň - Esquire už navštívil mnoho míst po celém světě a exkluzivně pro vás shromáždil ty nejlepší tipy v různých průvodcích po městech. Stačí se jen podívat. A pokud nenajdete to, co hledáte, zde jsou naše doporučení na podzimní výlet po městě.

7 nejlepších výletů po městech na podzim 2023

Už vás nechceme déle napínat. Pokud plánujete výlet do města na podzim 2023, měli byste si už teď poznamenat následující destinace. Záleží jen na vás!

1. Valletta, Malta

Jedná se o nejmenší hlavní město v Evropě, což je možná důvod, proč Valletta není v povědomí mnoha lidí. Nebo je to možná proto, že toto maltské pobřežní město je prostě příliš vzdálené od standardních cestovatelských cílů. Valletta však rozhodně stojí za návštěvu, zejména při podzimní dovolené ve městě. Je tu příjemně teplo, moře máte přímo před sebou, pokud se chcete ochladit, a nabízí se tu nejrůznější kulturní příležitosti. To by mělo potěšit zejména fanoušky seriálu Hra o trůny, protože se zde natáčelo několik scén z tohoto kultovního seriálu. Pro všechny milovníky večírků: Noční život ve Vallettě je také působivý. A to velmi.

2. Brusel, Belgie

Brusel je cool. Belgické hlavní město má dostatek památek s místy, jako je Grote Markt ve starém městě. A také sladké věci (kromě vás). Zkuste La Fabrique en Ville ve čtvrti Chatelain nebo kavárnu MOK Coffee. Ale jen pokud jste připraveni opravdu zhřešit. Jinak je tu řada galerií, muzeí a výstav, které osloví zejména milovníky umění. Pohodová alternativa k Amsterdamu, méně rušná, levnější, ale přinejmenším stejně hodnotná.

3. Coimbra, Portugalsko

Coimbra je jednou z nejlepších alternativních destinací k turisticky přeplněným místům, jako je Lisabon. Město na pobřeží Atlantiku jsme si skutečně zamilovali, ale Lisabon už není zasvěceným tipem. Coimbra ano. Proto stojí za to se do tohoto bývalého hlavního města Portugalska vydat i na podzim. Studentské město zaujme historickým starým městem, mnoha malými autentickými bary a kavárnami i ležérními restauracemi, kde se naučíte milovat portugalskou kuchyni. A také město.

4. Palermo, Itálie

Palermo slibuje naprostý úspěch při podzimních výletech do města. Je zde stále letní teplo, lidé mají dobrou náladu a vytvářejí v ulicích atmosféru, ve vzduchu je cítit středomořská atmosféra. Zároveň však již není tak nevýslovné horko, takže můžete v klidu navštívit památky, jako je Teatro Massimo nebo palermská katedrála. O dobrém jídle v hlavním městě Sicílie ani nemluvě.

5. Varšava, Polsko

Varšava je v současnosti asi nejmódnějším městem v Evropě, a proto je přirozeně jedním z našich nejoblíbenějších měst pro podzimní výlety. Zejména barová a klubová scéna má co nabídnout (a to za naprosto příznivé ceny), ale také umělecká a módní scéna se v polském hlavním městě cítí jako doma. Zároveň je Varšava stále skutečným tipem pro zasvěcené a zdaleka není tak přeplněná jako Paříž nebo Londýn. Dobrá zpráva navrch: do Varšavy se z Česka dostanete i vlakem.

6. Atény, Řecko

Atény jsou již několik let považovány za Mekku milovníků umění, umělců a všech, kteří se jimi chtějí stát. A samozřejmě je to ideální cíl pro podzimní dovolenou ve městě. Duch antiky s jejími ruinami a chrámy se zde setkává s moderním Řeckem. Směs, která tvoří nezaměnitelné kouzlo Atén. Můžete zde navštěvovat výstavy i se bavit, a to je přesně to, co se nám na městě tolik líbí. Pokud hledáte moderní místa a nesnažíte se o dokonalost, ale žijete podle hesla Go with the Flow, Atény jsou rozhodně tím pravým místem.

7. Sevilla, Španělsko

V létě Sevillu nedoporučujeme, je tam příliš horko. Od října se však situace mění. Tehdy teploty klesají na normální úroveň a andaluské město se stává ideálním místem pro podzimní výlety po městě. Co se nám na městě líbí? Působivá architektura, maurské vlivy, vynikající tapas, jihošpanělské estilo de vida, otevřenost vůči LGBTQIA+ lidem, prostě všechno. Rozhodně byste si ho měli zapsat na svůj seznam. Ale opravdu jen na podzim. Věřte nám. Je to tak lepší.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best