Home  /  Bulletin  /  Porsche pracovalo na novém logu tři roky - vidíte rozdíl?

Porsche pracovalo na novém logu tři roky - vidíte rozdíl?

Po tříletém procesu bylo upraveno logo značky Porsche, a to právě při příležitosti 75. výročí jejího založení. Nový znak bude mít premiéru na konci roku 2023.
06.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Porsche

Výrobce sportovních vozů Porsche představil mírně upravené nové logo. To se na vozech stuttgartské společnosti objeví koncem roku, jak Porsche oznámilo ve čtvrtek. Nový znak se poprvé objeví na nové Panameře od konce roku 2023, píše "Auto Bild". Proces tvorby nového znaku trval tři roky, uvedlo Porsche ve svém prohlášení.

Třídimenzionální voštinová struktura

Na novém logu je nápis "Stuttgart" opět lépe rozpoznatelný. Kromě toho byl znak nahoře mírně rozšířen a dole zeštíhlen. Nejvýraznějším rozdílem je však trojrozměrná voštinová struktura červených ploch, v níž Porsche používá dva různé odstíny červené, jak píše "Auto Bild". Kromě toho parohy a nápisy Porsche nyní již nejsou obklopeny tečkovanou strukturou, ale hladkou zlatou barvou.

Celkově jsou však změny minimální. Podle společnosti Porsche se logo používá od roku 1952 a bylo několikrát revidováno. Úpravami designu prošlo v letech 1954, 1963, 1973, 1994 a naposledy v roce 2008.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best