Home  /  Bulletin  /  Proč Kanye dostal ban u benátské taxislužby?

Proč Kanye dostal ban u benátské taxislužby?

Jestli má Itálie problémy s nevychovanými turisty, Benátky jich mají dvakrát tolik.
06.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Mezi nejodvážnějšími návštěvníky je trendem potápět se do kanálů, nechat se fotografovat nazí (tento trend zahájil Helmut Newton) a vůbec se chovat jako naprosto nepatřičně. Nedávno však Kanye West a Bianca Censori posunuli tento trend ještě o krok dál: vyvolali skandál, když byly zveřejněny jejich fotografie na palubě benátského vodního taxíku, na nichž je Ye zachycen v kompromitující pozici, se staženými kalhotami a odhaleným pozadím, zatímco Censori podle všeho klečí mezi nohama před zraky turistů a kolemjdoucích.

Fotografie se rychle rozšířily po internetu a incident vyvolal rychlou reakci lodní společnosti Venezia Turismo Motoscafi, která v minulosti obsluhovala klientelu z řad celebrit, včetně Lady Gaga, Harryho Stylese, Florence Pugh a Bena Afflecka.

V prohlášení vydaném krátce po incidentu společnost Venezia Turismo Motoscafi vyjádřila silný nesouhlas s chováním dvojice a oznámila jejich okamžitý ban z přepravy. „Od takových činů a chování se zcela distancujeme,“ uvádí se v prohlášení společnosti. „Pan West a jeho manželka již nebudou na palubách lodí naší společnosti vítáni“. V prohlášení se dále uvádí, že si řidič lodi oplzlého jednání nevšiml, protože se soustředil na plavbu po kanálech a zajištění bezpečnosti cestujících.

Na videu zveřejněném na Twitteru je však vidět, že řidič stál a telefonoval a loď v době incidentu neplula. Společnost také zmínila přítomnost třetí osoby na palubě, ženy, která je vidět i na dalších fotografiích a která dvojici doprovázela na všech jejich letních výletech a která bránila kapitánovi ve výhledu na událost tím, že seděla mezi velitelským stanovištěm a zadní částí vozidla.

Kontroverze se rozhodnutím lodní společnosti nezastavila. Mnozí uživatelé internetu tvrdí, že Kanye West a Bianca Censoriová by dokonce měli být zažalováni, protože podle italských zákonů „kdo na veřejném místě nebo na veřejnosti přístupném či vystaveném místě provádí obscénní úkony, bude potrestán odnětím svobody na tři měsíce až tři roky“. Tomu, kdo na veřejném místě provádí obscénní jednání navíc hrozí pokuta od 5 000 do 30 000 eur. Kanye je zkrátka nepoučitelný.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best