Home  /  Bulletin  /  Proč se singles při seznamování vyhýbají alkoholu

Proč se singles při seznamování vyhýbají alkoholu

Nepít alkohol během randění se stává běžnou záležitostí. Je to pochopitelné, protože "dry dating" má nejen zdravotní výhody. Přečtěte si, co byste o něm měli vědět.
09.06.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Randění může být naprosto vzrušující, ale někdy také vyčerpávající a dokonce i velmi stresující. Proto si mnozí před schůzkou rádi dají skleničku nebo dvě - například aby si dodali trochu odvahy nebo aby nepříjemné situace byly o něco snesitelnější. Mnoho nezadaných si domluví schůzku v baru nebo restauraci a tam si objednají alkoholický nápoj.

"Suché randění" během pandemie

Nyní se objevuje protitrend: "Dry Dating" - tedy randění bez alkoholu. A setkává se to se sympatiemi: průzkum seznamovací aplikace Bumble ukázal, že zhruba třetina respondentů by ráda vyzkoušela "suché randění", a dokonce téměř polovina všech účastníků dnes pije méně než před pandemií.

Nový způsob randění měl zřejmě své počátky už tehdy: během pandemie byly bary a restaurace zavřené, takže nezbývalo než se scházet venku - obvykle bez alkoholických nápojů. Zdá se však, že tento trend přetrval i daleko po skončení pandemie.

Výhody jsou zřejmé: lidé, kteří abstinují od alkoholu, žijí zdravěji. A ušetříte peníze, protože se vzdáte drahých koktejlů. Bez alkoholu je také možné se autentičtěji poznat a oba víte, na čem jste, protože se neschováváte za opileckou odvahu. A při dalším setkání vás čeká méně nepříjemných překvapení, protože jste možná napoprvé něco na daném člověku v alkoholovém opojení přehlédli.

Navíc vám nehrozí, že by vaše smysly byly otupeny a že byste udělali rozhodnutí, kterých byste později litovali. Méně často se také stává, že se později ptáte, zda jste neřekli něco hloupého nebo nevhodného, protože jste měli příliš rozvázaný jazyk a snížené zábrany. A mimochodem, alkohol nevede k lepšímu sexu, ale naopak k horšímu.

Trendem je uvědomělé pití

Trend k uvědomělému přístupu k alkoholu nebo úplně bez něj lze pozorovat i na sociálních sítích: Pod hashtagy #sobercurios nebo #mindfuldrinking uživatelé zveřejňují své zkušenosti s životem a zábavou jen s malým množstvím alkoholu nebo bez něj.

Pro někoho může být randění ve střízlivém stavu obtížné. Je to také proto, že na to prostě nejsou zvyklí. Pokud patříte mezi ně a představa rande bez alkoholu ve vás vyvolává nejistotu, možná vám pomůže, když si příští schůzku nedomluvíte v baru, ale sejdete se s partnerem například v muzeu, na procházce nebo na minigolfu. Nebo můžete svou nejistotu adresovat přímo - to působí autenticky a sympaticky. A i když to může být zpočátku nezvyklé, časem si na to zvyknete a budete působit sebevědomě i bez alkoholu.

Pokud však zjistíte, že pro vás není možné být společenský bez alkoholu, měli byste vyhledat pomoc odborníka.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best