Home  /  Bulletin  /  Proč všichni mluví o nové aplikaci Threads od společnosti Meta?

Proč všichni mluví o nové aplikaci Threads od společnosti Meta?

Rozhraní až příliš připomínající Twitter, je k dispozici od minulého týdne.
10.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Meta

Twitter toho v posledních měsících zažil hodně, dokonce až příliš. Od doby, kdy jej loni v říjnu koupil Elon Musk, klesla jeho tržní hodnota na 15 miliard - podnikatel za jeho koupi utratil 44 miliard -, pokoušel se jej nahradit Mastodon, z modré fajfky se stala placená funkce a z ikonického ptáčka se stal, byť na krátkou dobu, shiba inu. Jako by to nestačilo, nyní skupina Meta Marka Zuckerberga spouští Threads, "textovou aplikaci", jak vysvětluje App Store, na kterém se nedávno objevila, "kde se scházejí komunity a diskutují o všem, od témat, která vás zajímají dnes, až po to, co bude trendy zítra". K dispozici ke stažení je od čtvrtka a ve všech ohledech se jedná o Twitter 2.0.

Aplikace Threads, která byla vytvořena v roce 2019 jako protiváha Snapchatu, později opuštěna a nyní zcela změněna, je věnována výhradně textům, nikoli obrázkům. Mezi funkce, díky nimž je podobnost mezi touto novou aplikací a Twitterem zřejmá, patří možnost přeposílání a možnost přidávat komentáře k celým fotogaleriím a detail, který by se mohl zdát jako rýpnutí do Muskových sociálních sítí: název nové aplikace Meta, Threads, je výraz používaný na Twitteru pro označení série vzájemně propojených tweetů, což je jedno z nejčastěji používaných slov ve slovníku tvůrců Muskových socials.

V reakci na oznámení společnosti Meta o spuštění aplikace Musk mezitím začal znepřístupňovat Twitter těm, kdo nemají účet - dříve si mohl tweety číst kdokoli - a zavedl nové pravidlo, které uživatelům sociální sítě bez placeného předplatného brání zobrazit více než 600 příspěvků denně, přičemž tento limit byl mezitím zvýšen na 1 000. Na setkání s The Verge produktový ředitel společnosti Meta Chris Cox řekl: "Ozývají se nám tvůrci a veřejně známé osobnosti, které mají zájem na tom, aby platforma byla řízena rozumně." Tuto provokaci Musk nestrávil příliš dobře a na Twitteru napsal: "Jsem pro zápas v kleci, pokud je on lol," čímž narážel na zakladatele Facebooku. Zvěsti hovořily o epickém zápase v Colosseu, ale naštěstí se mýlily.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best