Home  /  Bulletin  /  Prototyp nebo napodobenina? Tesla Cybertruck spatřen v Berlíně

Prototyp nebo napodobenina? Tesla Cybertruck spatřen v Berlíně

Koncem srpna se objevilo video, které ukazuje Teslu Cybertruck na přívěsu. Zvláštní na tom je, že vozidlo bylo spatřeno v Berlíně - nyní je otázkou, zda se jedná o skutečný Cybertruck, nebo zda někdo postavil jeho kopii.
10.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Tesla

Existuje v Berlíně prototyp kybernetického vozu Tesla, nebo někdo jen postavil na kraj silnice ve Spandau jeho dobře vyrobenou repliku? Touto otázkou se zabývá mimo jiné zasvěcený časopis Teslamag.  „Místní blízkost továrny Tesla jihovýchodně od Berlína a časová blízkost Muskovy návštěvy jsou nicméně zarážející. Je možné, že prototyp byl do továrny Gigafactory přivezen v utajení nebo nepozorovaně,“ říká Teslamag. Krátký videozáznam kybernetického kamionu, který natočil náhodný pozorovatel Felix Mittelbach, je podroben analýze. 

Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk byl na krátké letecké návštěvě v Berlíně a během svého pobytu samozřejmě opět navštívil továrnu Gigafactory. Potvrdil to svým obvyklým způsobem na Twitteru. Neprozradil však, že má s sebou svůj Cybertruck. To by bylo pro jeho tweety naprosto typické.

Čekání na Cybertruck

Práce na netrpělivě očekávaném kybernetickém trucku jsou daleko za původním harmonogramem. Podle zvěstí existují zatím jen dva funkční prototypy, na kterých se dále pilně pracuje. Když Tesla v roce 2019 představila neobvyklý e-truck, plánovala jeho výrobu již v roce 2021. Do zahájení výroby je však ještě daleko.

Teprve v červenci se objevily nové informace. Spuštění výroby je prý v současnosti plánováno nejdříve na začátek roku 2023, první vozy by pak mohly být k dispozici nejdříve od poloviny roku.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best