Home  /  Bulletin  /  Ricciardo předčasně končí v McLarenu

Ricciardo předčasně končí v McLarenu

Po dvou letech je konec. McLaren potvrdil, že Daniel Ricciardo na konci roku u týmu končí. A to i přesto, že Australan má smlouvu až do roku 2023.
27.08.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Nějakou dobu se o tomto kroku spekulovalo, ale nyní je to oficiální: cesty Daniela Ricciarda a McLarenu se po skončení sezony rozcházejí. Závodní tým Formule 1 to oznámil na své webové stránce. „McLaren Racing a Daniel Ricciardo mohou potvrdit, že Danielův kontrakt do roku 2023 byl předčasně ukončen.“

„Bylo to privilegium být v posledních dvou sezonách součástí rodiny McLaren. Po několika měsících jednání se Zakem (Brownem) a Andreasem (Seidlem) jsme se ale rozhodli předčasně ukončit smlouvu a dohodnout se po této sezoně na vzájemném rozchodu,“ uvedl Ricciardo v oficiálním prohlášení.

Třiatřicetiletý Australan se k McLarenu připojil v roce 2021 a jeho opce měla trvat ještě v následující sezoně. Tým jej však ze smlouvy vyplatil. Podle agentury AP zaplatil McLaren za předčasné ukončení kontraktu 15 milionů dolarů (373 milionů korun). Pokud by si našel práci jinde, McLaren by mohl rozdíl v platu doplatit. To otevírá cestu Oscaru Piastrim do McLarenu. Alpine potvrdila, že tento špičkový talent bude pro ni v příštím roce pravidelně jezdit. Piastri však tuto informaci okamžitě popřel. 

McLaren a Alpine nyní bojují nejen o Piastriho služby. Oba závodní týmy budou od příštího víkendu ve Spa opět bojovat o 4. místo v šampionátu konstruktérů. V současné době mají Francouzi (99) několik bodů náskok před McLarenem (95).

Pouze dvě možnosti pro Ricciarda

Bylo jasné, že Ricciardo nemá v McLarenu budoucnost. Osminásobný vítěz GP (7 s RedBullem - 1 s McLarenem v Monze 2021) dokázal jen velmi zřídka naplnit očekávání, která do něj byla vkládána. V týmovém souboji s Britem Lando Norrisem jasně zaostává. Ricciardo se o své budoucnosti vyjádří „v pravý čas“. Odchod do důchodu vyloučil. 

Pokud chce Australan zůstat ve Formuli 1, má pouze dvě možnosti. Jednou z nich je návrat do Alpine (dříve Renault), kde působil již v letech 2019 a 2020. Francouzi by však ztratili tvář, kdyby ho dva roky po jeho ne zcela nedobrovolném odchodu přijali zpět. Na druhou stranu, angažmá ve Williamsu by pro Ricciarda bylo snadno představitelné. Více možností není. Snad kromě Haasu - jestliže se závodní tým skutečně rozloučí s Mickem Schumacherem.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best