Home  /  Bulletin  /  Šampion Jiří Procházka vyzval Glovera Teixeiru k titulové odvetě
Jiří Procházka UFC MMA

Šampion Jiří Procházka vyzval Glovera Teixeiru k titulové odvetě

Proti komu bude Jiří Procházka obhajovat titul v polotěžké váze UFC? Jmen bylo několik, ale nyní se zdá, že do čela zájemců se dostal Glover Teixeira. Toho právě český zápasník 12. června porazil v Singapuru a stal se králem polotěžké kategorie. Hned se začalo spekulovat o tom, kdy bude odveta?
15.07.2022
Text: Redakce
Foto: Getty Images

Od chvíle, kdy v Singapuru ukořistil titul šampiona UFC, zajímalo mnoho fanoušků, s kým bude mít Jiří Procházka další zápas. Teď už je to jasné. Utká se znovu s Gloverem Teixeirou, který byl králem polotěžké váhy, než ho bojovník z Moravy o pás šampiona připravil v mimořádně vyrovnané bitvě. Scéna bojových sportů pak zápas označila za vůbec jeden z nejlepších v historii.

Zápas, který pobláznil všechny milovníky bojových sportů

I přesto, že Procházka vyhrál suverénním způsobem, kdy Brazilce donutil k odklepání 28 vteřin před koncem, nebyl se svým výkonem spokojen, což sdělil hned po výhře.

„Ahoj všichni, přeju vám skvělý den. Rozhodl jsem se pro další zápas a chci v příštím souboji Glovera,“ vzkázal český šampion na sociálních sítích. „Ne proto, že to bude další veliký zápas, ale z jediného důvodu, můj výkon v prvním střetu byl špatný. A já vám ukážu, proč jsem šampion. Čistě, rozhodně. A myslím, že si to Glover zaslouží. Takže tady je nabídka. Dokážu vám, proč jsem šampion.“


UFC zápas ještě oficiálně nepotvrdilo. Pokud ale k souboji skutečně dojde, bude se jednat o další mimořádný střet dvou titánů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best