Home  /  Bulletin  /  Skupina LVMH se loučí se svým soukromým tryskáčem

Skupina LVMH se loučí se svým soukromým tryskáčem

Počínaje dneškem si bude generální ředitel Bernard Arnault pronajímat letadlo pouze tehdy, pokud to bude opravdu nezbytně nutné.
19.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Bernard Arnault, generální ředitel skupiny LVMH, v neděli během rozhovoru se svým synem Antoinem v rádiu Classique uvedl, že se vzdal svého soukromého letadla, které bylo prodáno, a že počínaje dneškem si bude v případě potřeby jedno pronajímat. 

Zdá se však, že toto rozhodnutí má méně společného s udržitelností a více s utajením a bezpečností jejich cest poté, co řada účtů na Twitteru letos v létě začala sledovat trasy francouzských soukromých letů, včetně Arnaultových, aby odhalila plýtvání a emise VIP.

Podle toho, co Antoine Arnault řekl novináři Guillaumu Durandovi, představovalo hlavní obavu plynoucí z veřejného sledování letů narušení soukromí společnosti vzhledem k tomu, jak byly tyto informace sdíleny s veřejností - včetně konkurence u LVMH, kteří tak mohli sledovat cesty generálního ředitele. 

Arnaultův syn poukázal na to, že kdykoli je to možné, využívají vrcholoví manažeři ke svým cestám vysokorychlostní vlaky a soukromé letadlo používají pouze na ty destinace, kam se vlakem nedostanou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best