Home  /  Bulletin  /  Startuje 12. ročník duhového festivalu Prague Pride

Startuje 12. ročník duhového festivalu Prague Pride

Událost nabídne přes sto padesát akcí a chybět nebude sobotní průvod centrem města či filmový a divadelní doprovod.
08.08.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Prague Pride je festival LGBTQ+ hrdosti, pořádaný v Praze od roku 2011, a to každoročně vždy v polovině srpna po dobu jednoho týdne. S návštěvností téměř 90 000 osob patří mezi největší kulturní akce v ČR.  

Letošní Prague Pride se koná od pondělí 8. do neděle 14. srpna a nabídne desítky hudebních vystoupení, besed, přednášek, výstav, divadelních představení a filmových projekcí. Chybět nebudou art performance, talk shows, speed dating či večerní parties. Celkově se návštěvníci mohou těšit na více než 150 akcí během celého festivalového týdne. 

Nejen kvůli trase průvodu historickým jádrem Prahy, ale také kvůli větší bezpečnosti a ekologické udržitelnosti festivalu bude letošní průvod nově bez motorových vozidel.

K hudebním hvězdám 12. ročníku patří například ADONXS (Adam Pavlovčin), který vystoupí během zahájení festivalu v pondělí 8. srpna na Střeleckém ostrově. K němu se v tento den připojí oblíbená skupina performerů s názvem Pinkbus, berlínská kapela Sado Opera a DJka Elskë.  

Téma letošního festivalu bude reflektovat aktuální situaci queer lidí v zemích střední a východní Evropy. Během festivalu bude v Praze probíhat také mezinárodní lidskoprávní konference.

Již tradičně nebude chybět ani Queer filmový festival Mezipatra, který potrvá do 12. srpna. Zájemci budou moci navštívit večerní promítání a účastnit se nejrůznějších diskusí. Místem konání bude opět Kasárna Karlín.  

Festival vyvrcholí sobotním Duhovým průvodem, který zamíří z Václavského náměstí v 11:30 hod. do Pride Parku na Letenskou pláň, kde bude pokračovat hudebním a doprovodným programem. „Sobotní průvod letos už konečně bude! Jeho přesnou podobu zatím ladíme, už teď ale víme, že jak v průvodu, tak i v celém festivalu se budeme snažit o větší udržitelnost, sociální i ekologickou zodpovědnost a přirozeně i o co největší přístupnost a inkluzivnost,“ prozradil Tom Bílý, ředitel festivalu.  

Kompletní program Prague Pride 2022 najdete zde.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best