Home  /  Bulletin  /  Tato místa vás katapultují přímo do filmu Wese Andersona

Tato místa vás katapultují přímo do filmu Wese Andersona

Líbí se vám styl režiséra Wese Andersona? Pokud ano, určitě se vám bude líbit kavárna, kterou navrhl v Miláně, nebo tyto nostalgicky krásné hotely v Paříži a Budapešti.
04.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: hoteldeuxgares.com

Již několik týdnů se na sociálních sítích šíří videa, která zobrazují estetiku amerického filmového producenta Wese Andersona, jenž se celosvětově proslavil svými díly, například filmem "Grand Budapest Hotel". Tvůrci čerpají z jeho nezaměnitelných stylistických prvků, jako je symetrická kamera, retro look a pastelové tóny.

Pokud se vám tento styl líbí natolik, že byste se v něm chtěli ocitnout i v reálném životě, nejlépe se vydejte do Milána. Tam čtyřiapadesátiletý architekt v roce 2015 navrhl kavárnu Bar Luce v umělecké galerii Fondazione Prada - ve stylu italské estetiky 50. a 60. let a s odkazem na svůj krátký film "Castello Cavalcanti".

Jak Anderson řekl Fondazione Prada, Bar Luce byl pro něj splněným snem z dětství - chtěl být architektem. Díky kavárně vytvořil místo, kde lidé chtějí trávit pět dní v týdnu. Spousta tvůrců to tak vnímá a pokračuje v napodobování jeho stylu na Tiktoku.

Výlet do Paříže zcela ve stylu Wese Anderson

Wes Anderson se dosud nevěnoval žádnému jinému architektonickému projektu. Jeho estetika je však pro mnohé zdrojem inspirace - například pro hotel Les Deux Gares v Paříži. Navrhl jej interiérový designér Luke Edward Hall. Jasné barvy, anglická elegance a francouzský nádech - styl inspirovaný Andersonem zde nelze přehlédnout.

Koncept tohoto butikového hotelu v 10. obvodu je působivý - od barevných koupelen až po dokonale symetrickou vstupní halu. Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí je k dispozici od cca 175 eur za noc v závislosti na obsazenosti.

Z jasných důvodů je hotel vysněným místem všech fanoušků - a tedy i oblíbeným místem pro natáčení toho či onoho videa v retro stylu pro Tiktok.

Budapešť se nabízí také jako nostalgická kulisa

Dalším hotelem, který by mohl přímo vypadnout z Andersonova filmu, je hotel Corinthia Budapest - zejména díky svému působivému krytému bazénu a lázním. Tento luxusní hotel existuje již od roku 1896 a připomíná staré, okouzlující časy.

Dvoulůžkový pokoj je k dispozici od 200 eur za noc v závislosti na termínu a dostupnosti. Ale nejen hotel nabízí velký potenciál Wese Andersona. Tiktokeři totiž okamžitě prohlásili celou Budapešť za skvělé filmové kulisy.

@irinahp Accidentally Wes Anderson in Budapest. For those who're planning on visiting it soon, here some of my favorite spots in the city: • Gellért Baths (retro vibes) • New York Café: most beautiful café • The Parliament (especially magical at night) • hotels: Anantara Hotel, Baltazar, Brody House #accidentallywesanderson #wesandersontrend #wesanderson #budapest ♬ Obituary - Alexandre Desplat
EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best