Home  /  Bulletin  /  Těchto 10 úmrtí celebrit zůstává dodnes záhadných - a nevyřešených

Těchto 10 úmrtí celebrit zůstává dodnes záhadných - a nevyřešených

Smrt rappera Tupaca Shakura zůstává dodnes nevyřešena.
27.06.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Hollywood žije vyprávěním příběhů a ve většině případů se dočkáme šťastného konce nebo rozuzlení. V následujících případech úmrtí známých osobností není ani jedno, ani druhé. Naopak, nakonec máme více otázek než odpovědí, protože okolnosti jejich úmrtí zůstávají dodnes tajemné.

Tyto celebrity zemřely za záhadných okolností

Přestože k některým z těchto úmrtí došlo již před desítkami let, nezabránilo to zastáncům konspiračních teorií v dalších spekulacích. Odpovědí se pravděpodobně nikdy nedočkáme.

1. Brittany Murphy

Zpráva o tom, že americká herečka Brittany Murphy zemřela ve věku pouhých 32 let, zapůsobila jako bomba. Podle úřadu koronera byla její smrt v prosinci 2009 způsobena kombinací zápalu plic, zneužívání drog a nedostatku železa. Kupodivu jen o pět měsíců později zemřel i její manžel Simon Monjack. Také jeho smrt prý byla důsledkem akutního zápalu plic a těžké chudokrevnosti. Zejména rodiče Brittany o tom vždy pochybovali. Podle jejich názoru za smrt mohla plíseň rozrůstající se ve zdech domu. To se však nikdy nepodařilo potvrdit.

2. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe zemřela ve věku pouhých 36 let a zcela náhle na vrcholu své kariéry. Byla nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles 5. srpna 1962. Předpokládá se, že spáchala sebevraždu s pomocí léků. Mnoho lidí se dodnes domnívá, že byla zavražděna a že s tím mohla mít něco společného rodina Kennedyových. Monroe měla údajně poměr s prezidentem Johnem F. Kennedym a jeho bratrem Robertem Kennedym. V roce 1982 proběhlo další vyšetřování její smrti, které však nepotvrdilo žádné důkazy o vraždě.

3. Tupac Shakur

Rapper Tupac Shakur byl v roce 1996 zastřelen, když vedle jeho auta zastavil na červenou cadillac. Zemřel o šest dní později, 13. září. Mezi nahrávacími společnostmi v USA v té době panovaly velké spory. Šlo o diss tracky, o to, kdo a kdy přešel ke které nahrávací společnosti, a především šlo o spoustu peněz. Motivy se nikdy nepodařilo objasnit a dodnes se neví, kdo vypálil osudné výstřely.

4. Dolores O'Riordan

Zpěvačka irské rockové skupiny The Cranberries Dolores O'Riordan zemřela nečekaně 15. ledna 2018 v hotelovém pokoji v Londýně ve věku pouhých 46 let. Její smrt byla označena za "nevysvětlenou", ale nikoliv podezřelou.

5. Christopher Wallace, aka Notorious B.I.G

Pouhých šest měsíců po smrti Tupaka Shakura potkal podobný osud hvězdného rappera The Notorious B.I.G. alias Christophera Wallace. Bylo mu pouhých 24 let, když 9. března 1997 odešel z večírku a byl zavražděn při přestřelce. Dodnes nebyl nikdo pohnán k odpovědnosti za jeho vraždu a není znám ani motiv.

6. David Carradine

Lze tvrdit, že David Carradine byl neobvyklý muž. Tento herec a mistr bojových umění se do filmové historie zapsal především svou rolí ve filmu Kill Bill. Smrt ho potkala v hotelovém pokoji v Thajsku. Přesněji řečeno v šatní skříni hotelového pokoje. Úřady měly podezření na sebevraždu. Jeho rodina však nechala provést soukromou pitvu a ta odhalila, že sebevražda by v této poloze nebyla možná. Proto se dospělo k závěru, že nejpravděpodobnější příčinou smrti bylo autoerotické udušení.

7. Prince

Prince je také členem klubu záhadných hollywoodských úmrtí. Nejenže jeho život zůstal do značné míry záhadný, ale i jeho smrt vyvolává otázky. Oficiálně zpěvák zemřel na náhodné předávkování, ale žádné vyšetřování nedokázalo objasnit, kdo mu opiát podal. Závěrečné vyšetřování, které trvalo dva roky, dospělo k závěru, že Prince si pravděpodobně myslel, že užívá lék proti bolesti Vicodin, a pravděpodobně omylem sáhl po smrtícím fentanylu. To však nikdo s určitostí neví, protože když Prince 21. dubna 2016 zemřel, byl sám.

8. Jim Morrison

Jim Morrison je dodnes jednou z legend, přestože od jeho smrti letos uplynulo 50 let. Umělec zemřel 3. července 1971 ve svém pařížském bytě. Za příčinu smrti se považuje selhání srdce. Protože francouzské zákony nevyžadovaly oficiální vyšetřování, nepodařilo se to nikdy prokázat a jeho fanoušci tomu dodnes nevěří. Jeho hrob v Paříži dodnes navštěvují četní fanoušci.

9. Bruce Lee

Když se řekne film o karate, automaticky se vybaví Bruce Lee. Byl idolem milionů lidí, a proto byla jeho náhlá smrt pro fanoušky šokem. Dodnes není zcela jasné, co se stalo. Bruce Lee natáčel v Hongkongu, když při záchvatu zkolaboval. Byl ošetřen v nemocnici a také tuto událost přežil. O několik měsíců později si však Lee stále stěžoval na silné bolesti hlavy. Vzal si tabletu aspirinu a o několik hodin později byl nalezen mrtvý. Oficiální příčinou smrti byl alergický šok na lék proti bolesti. Jeho fanoušci však byli s tímto vysvětlením vždy nespokojeni a i jeho bratr se několikrát obrátil na tisk s pochybnostmi o přirozeném úmrtí legendy. Někteří dokonce tvrdili, že za jeho smrt může čínská mafie, Triáda, nebo že na jeho rodinu mohla být uvalena zlá kletba. Lidé, kteří tomu věřili, byli v roce 1993 utvrzeni, když Brandon Lee, syn Bruce Leeho, zemřel při nehodě při natáčení.

10. Heath Ledger

Smrt Heatha Ledgera je v Hollywoodu dodnes považována za velkou ztrátu. Australan se proslavil menšími rolemi, až prorazil ve filmu Zkrocená hora, za který byl pak v roce 2005 nominován na Oscara. Oslavován byl zejména za roli Jokera, ale úspěchu se nedožil. Ledger byl 22. ledna nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě ve věku pouhých 28 let. Jako oficiální příčina smrti byla uvedena zástava srdce způsobená otravou léky na předpis. Zda k tomu došlo náhodou, nebo úmyslně, není známo. Oscar za roli Jokera mu byl udělen posmrtně.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best