Home  /  Bulletin  /  Tento soukromý ostrov může být váš - za 100 milionů dolarů

Tento soukromý ostrov může být váš - za 100 milionů dolarů

Soukromý ostrov Little Pipe Cay se již objevil v několika filmech. Nyní má být ostrov včetně luxusního letoviska prodán za 90 milionů eur.
10.06.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Engel & Völkers Bahamas

Little Pipe Cay je jedním z nejexkluzivnějších soukromých ostrovů na světě: patří do skupiny ostrovů Exuma, oblíbené prázdninové destinace jachtařů a potápěčů na Bahamách. Ostrov má rozlohu necelých 17 hektarů a leží asi 70 mil jihovýchodně od hlavního města Nassau.

Na rozdíl od jiných ostrovů v oblasti je již obývaný: Nyní má být prodán spolu s hlavní rezidencí a domy pro hosty za 100 milionů dolarů, což přibližně odpovídá 2,2 miliardám korun. "Ostrov je klenotem a raritou na mezinárodním trhu prémiových nemovitostí. Nabízí dokonalé soukromí a jedinečné možnosti trávení volného času," uvádí v tiskové zprávě Colin Lightbourn, licenční partner Engel & Völkers Bahamas.

Heliport a hlubokomořský dok pro superjachty

Na ostrově se nachází několik domů: mimo jiné rezidence v koloniálním stylu o rozloze 5000 m2. Kolem ní jsou další čtyři vily s celkem jedenácti ložnicemi. K dispozici je také soukromá přistávací plocha pro vrtulníky, kotviště pro hydroplány, infinity bazén o olympijské délce a luxusní wellness centrum.

Pro hosty (nebo majitele ostrovů), kteří přijíždějí lodí, je k dispozici také soukromý hlubokomořský dok pro superjachty. Na ostrově jsou k dispozici různé vodní skútry a kajaky pro objevování okolí ostrova. V ceně je také bydlení pro personál a bezpečnostní služba - a možnost výstavby dalších budov.

Ostrov sloužil jako filmová scéna

"Ostrov byl ponechán co nejpřirozenější, žije zde řada exotických rostlin a zvířat. Písek je bílý a velmi jemný, voda křišťálově čistá a v dálce jsou vidět malé sousední ostrovy. Toto autentické karibské prostředí se již stalo kulisou pro známé hollywoodské filmy, jako je James Bond nebo Piráti z Karibiku," říká Colin Lightbourn z Engel & Völkers Bahamas.

Mimochodem: Pokud nemáte 100 milionů franků, můžete si ostrov pronajmout. V závislosti na sezóně se ceny pronájmu pohybují od 75 000 do 95 000 amerických dolarů za noc.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best