Home  /  Bulletin  /  Terapie chladem s Harry Stylesem

Terapie chladem s Harry Stylesem

Ice ice baby. Jak se populární hitmaker dostává do formy a rovnováhy během koncertní šňůry Love On Tour?
01.02.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Instagram

Cestování po světě během koncertního turné možná pro mnohé z nás zní jako splněný sen, ale následy psychické i fyzické zátěže není radno podceňovat ani u těch nejodolnějších zpěváků a umělců. Zatímco kdysi se po odehraném koncertu chodilo na divokou afterparty, která zpravidla končila až druhý den v brzkých odpoledních hodinách, dnešní generace mladých talentů se zaměřuje na regeneraci těla, mysli a odpočinek ve snaze udržet si top formu po zbytek koncertní šňůry. Ukázkovým příkladem je Harry Styles, který v současné době vystupuje v rámci svého turné Love On Tour. Na Instagramu zveřejnil fotku krátce po koncertu v Kolíně nad Rýnem, na níž je vidět se zaťatými pěstmi ponořený do vany naplněné po okraj vodou s kusy ledu.

Zpěvák se nikdy netajil tím, že rád chodí na manikúru (a lakuje si nehty svými produkty Pleasing), v létě plave v rybnících Hampstead Heath v severním Londýně a pravidelně navštěvuje pilates studia, kde tvrdě pracuje na svých svalech. Během náročného turné ho kromě neustálého přesouvání z místa na místo každý večer čeká 90 minutová show, během které si prakticky neodpočine ani na minutu. Je tedy celkem logické, že využívá otužování jako prostředek ke zvýšení fyzické i psychické odolnosti.

Upřímně řečeno, v průběhu současné vlny veder je ledová lázeň docela lákavým prostředkem, jak si během několika minut zrychlit metabolismus, snížit zánětlivé reakce v těle, což vede k rychlejšímu zotavení a v neposlední řadě výraznému posílení imunity. Vědci také zjistili, že ledová lázeň dokáže stimulovat bloudivý nerv, který se významně podílí na psychické kondici a jeho stimulací lze zlepšit projevy migrény a úzkosti. O autorovi hitu As It Was je známo, že rád plave ve studené vodě. Naposledy ho fanoušci vyfotili během otužovací kúry v irském Vico Baths. V rozhovoru pro časopis Better Homes & Gardens se zpěvák dokonce svěřil, že terapii chladem podstupuje každý den.

Ledové koupele dlouhá léta využívali především profesionální sportovci k rychlejší regeneraci po tréninku nebo závodech, v posledních letech jsou nicméně stále populárnější i mezi celebritami, jako je Liam Hemsworth, Zac Efron nebo právě Harry Styles. Ti čerpají z proslulé techniky “ledového muže” Wima Hofa, jež kombinuje tři části - dechová cvičení, vystavení těla chladu a meditaci. Chcete-li trénovat odolnost vůči chladu s minimálním rizikem, můžete zkusit začít den studenou sprchou. Samozřejmě i na tento jemnější postup je třeba si trochu zvyknout - začněte s pouhými patnácti sekundami studené vody na konci pravidelné sprchy a během několika týdnů se dopracujete k minutě a více. Otužování zdar! 

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best