Home  /  Bulletin  /  Tesla Cyberquad stažena kvůli bezpečnostním nedostatkům

Tesla Cyberquad stažena kvůli bezpečnostním nedostatkům

Dětská hračka Tesla Cyberquad musí být stažena z důvodu výskytu závad. Výrobce nedodržel bezpečnostní normy.
02.11.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Tesla

Tesla Cyberquad for Kids je stahována z prodeje. Výrobce Radio Flyer reagoval na oznámení Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků (CPSC) v USA. Úřad zjistil, že dětská hračka Tesla porušuje bezpečnostní normy pro terénní vozidla (ATV) pro mládež. Úřad mimo jiné kritizoval, že mechanické odpružení a maximální tlak v pneumatikách jsou technicky nevyhovující.

V oznámení o stažení z trhu, o kterém jako první informoval server The Verge, CPSC uvedla, že bylo již prodáno přibližně 5 000 kusů modelu Cyberquad for Kids. Tesla prodávala čtyřkolku prostřednictvím svého internetového obchodu. Vozidlo stojí 1 900 amerických dolarů. Kupující mají dostat své peníze zpět.

Dojezdová vzdálenost je pouhých 25 km. Ve vozidle Cyberquad, které váží 55 kg, je instalována lithium-iontová baterie. Nabíjení trvá až pět hodin. Hračka byla prodávána jako vhodná pro děti od osmi let. Kupující si ji musel sestavit sám.

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k vážným nehodám nebo že by byl někdo vážně zraněn. Podle serveru The Verge jej společně navrhly společnosti Tesla a Radio Flyer a vypadá prý jako běžný Cyberquad. Tesla ho představila společně s kybernetickým vozem, který ještě není na trhu.

Podle zprávy Electreku Tesla rovněž zahájila svolávání 24 000 vozů Model 3 kvůli problémům s bezpečnostními pásy.

Někteří američtí zákazníci obdrželi e-mail, ve kterém se píše: „Společnost Tesla se rozhodla aktivně svolat některá vozidla Model 3 vyrobená v letech 2017 až 2022, aby zkontrolovala instalaci spony levého bezpečnostního pásu druhé řady a kotevních prvků středového bezpečnostního pásu a zajistila, zda jsou tyto komponenty připevněny v souladu se specifikacemi.“

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best