Home  /  Bulletin  /  Timothée Chalamet bude hrát Boba Dylana v novém životopisném filmu

Timothée Chalamet bude hrát Boba Dylana v novém životopisném filmu

Po vzoru Tarona Egertona v Rocketmanovi a Austina Butlera v Elvisovi předvede Chalamet svůj eklektický talent zpěvem v písních, které v životopisném filmu uslyšíme.
17.04.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Životopisný film, o kterém se poprvé hovořilo již v roce 2020, byl nakonec kvůli pandemii odložen. Do cesty mu přišly také projekty, na nichž Timothée pracoval a které ho plně zaměstnávaly: od druhého dílu ságy Duna režiséra Denise Villeneuva až po Willyho Wonku Paula Kinga.  Zejména prequel k filmu Karlík a továrna na čokoládu, v němž má nejméně sedm hudebních vystoupení, která vyžadovala pečlivou hlasovou přípravu, se zdá být dokonalým tréninkem na roli Dylana, neboť herec propůjčí ikonickému zpěvákovi nejen svou tvář, ale i hlas. 

Po vzoru Tarona Egertona v Rocketmanovi a Austina Butlera v Elvisovi předvede Chalamet svůj eklektický talent zpěvem v písních, které v životopisném filmu uslyšíme. 

Potvrzení příprav zaznělo přímo od režiséra filmu Jamese Mangolda na londýnské Star Wars Celebration, kde se věnoval propagaci filmu Indiana Jones and Dial of Destiny. Vysvětlil, že písně velkého umělce bude zpívat sám Timothée.

Projekt s pracovním názvem A Complete Unknown (Úplně neznámý) je zatím zahalen tajemstvím, ale Mangold se nechal slyšet, že děj bude vykreslovat obraz tehdejší Ameriky s charismatickou a záhadnou postavou Boba Dylana v centru dění: "Je to tak úžasná doba v americké kultuře a příběh mladého, devatenáctiletého Boba Dylana, který přišel do New Yorku asi se dvěma dolary v kapse a během tří let se stal celosvětovou senzací - nejprve byl přijat do rodiny folkové hudby v New Yorku a pak je samozřejmě v určitém okamžiku překonal, když jeho hvězda stoupala tak neuvěřitelně vysoko. Je to tak zajímavý skutečný příběh o tak jedičném okamžiku na americké hudební scéně, různé postavy od Woodyho Guthrieho přes Boba Dylana, Peta Seegera až po Joan Baezovou, všichni v tomto filmu hrají svou roli."

Podle serveru Deadline film pravděpodobně zahrne i slavnou epizodu z Newport Folk Festivalu 25. července 1965, kdy se Dylan, do té doby považovaný za proroka akustické hudby, objevil na pódiu s elektrickou kytarou, přešel z folku na elektrický rock a vzbudil tím hněv fanoušků, kteří ho označili za zrádce.

Natáčení filmu A Complete Unknown má začít v srpnu letošního roku a jeho premiéra je plánována na rok 2024. Mezitím si Timothée osvojuje hru na akustickou a elektrickou kytaru. Nepochybujeme o tom, že jeho herecký i hudební výkon bude vynikající a možná by mu mohl vynést Oscara, stejně jako dalším jeho kolegům, kteří si zahráli hudební ikony před ním.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best