Home  /  Bulletin  /  Tom Hardy se stal šampionem v jiu-jitsu

Tom Hardy se stal šampionem v jiu-jitsu

Herec Tom Hardy se na turnaji v brazilském jiu-jitsu v Anglii opravdu vyznamenal - a získal zlatou medaili.
26.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Instagram @tomhardy

Toma Hardyho známe z různých akčních filmů, jako je Venom nebo Spider Man. Herec však zaujme nejen svými kaskadérskými kousky, ale je přesvědčivý i v běžném životě při provozování bojových umění.


Brit tajně trénoval brazilské jiu-jitsu. Dokonce nosí modrý pásek. Minulou sobotu se v anglickém Milton Keynes konal turnaj v brazilském jiu-jitsu. Velké překvapení: Tom Hardy se zúčastnil, ale pod svým pravým jménem Edward Thomas Hardy. A tím překvapení nekončí: 45letý boxer vyhrál všechny své zápasy. Každý z nich.

V rozhovoru pro Guardian mluvčí akce uvedla, že Hardy je „opravdu milý chlapík“ a že bylo „potěšením“ ho tam mít. Přestože ho všichni poznávali, byl velmi skromný a rád se fotil se svými fanoušky.

Na turnaji měl modrý pás vysoké úrovně a soutěžil v kategorii mužů nad 41 let. Udivenému soupeři prý řekl: „Zapomeň, že jsem to já, a dělej to, co děláš normálně.“

V srpnu Hardy vyhrál ve Wolverhamptonu akci jiu-jitsu pro charitativní organizaci Reorg Charity, se kterou spolupracuje. Na tomto turnaji se utkal se čtyřicátníkem, který o něm po zápase mohl říct jen to dobré: „Překvapilo mě, jak je silný - a je to velmi dobrý bojovník. Je to pravděpodobně jeden z nejtěžších soupeřů, jaké jsem kdy měl.“

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best