Home  /  Bulletin  /  Tom Holland se kvůli svému duševnímu zdraví rozloučil se sociálními sítěmi

Tom Holland se kvůli svému duševnímu zdraví rozloučil se sociálními sítěmi

Ve videu na instagramu herec vysvětlil, že sociální média mají špatný vliv na jeho psychiku - a proto si od nich dává pauzu.
16.08.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Tom Holland se proslavil po celém světě rolí Spidermana. Na Instagramu ho sleduje téměř 68 milionů fanoušků a na Twitteru přes sedm milionů, takže má obrovský dosah. Ale zdá se, že herec to ne vždy zvládá dobře. Brit proto nyní oznámil, že si od sociálních médií dává pauzu.

„Už asi hodinu se snažím natočit tohle video a zdá se, že nedokážu říct, co chci, aniž bych každých pět minut neřekl 'hm', takže to zkusím znovu,“ těmito slovy zahájil Holland své téměř tříminutové video, které v neděli zveřejnil na Instagramu.   

„Rozhodl jsem se, že si kvůli svému duševnímu zdraví dám pauzu od sociálních médií, protože Instagram a Twitter mě příliš stresují a zahlcují,“ vysvětluje hollywoodská hvězda a pokračuje: „Když o sobě čtu na internetu, hodně se mně to dotýká a dělám si starosti, což v konečném důsledku velmi poškozuje můj duševní stav.“ Z těchto důvodů se prý rozhodl omezit a vymazat aplikace ze svého telefonu. Jeho profily však budou stále k dispozici online.

Ve zbytku klipu herec z filmu Uncharted mluví o několika organizacích, s nimiž chce spolupracovat na zvyšování povědomí o duševním zdraví. "Duševní zdraví je stále strašně stigmatizováno. Vím, že požádat o pomoc může být obtížné, ale věřím, že budete pak šťastnější a zdravější," řekla Holland. 

V komentářích k videu se herec setkal s pochopením svých příznivců. Hudebník Justin Bieber například napsal komentář: „Mám tě rád, chlape", zatímco jedna z fanynek uvedla: „Díky za příspěvek! Mám pro tvé rozhodnutí velké pochopení. Prosím, vezmi si tolik času, kolik potřebuješ, budeme tu na tebe čekat.“

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best