Home  /  Bulletin  /  Třesk v hodinářském průmyslu: Rolex provedl elegantní převzetí tradičního klenotnictví Bucherer

Třesk v hodinářském průmyslu: Rolex provedl elegantní převzetí tradičního klenotnictví Bucherer

Společnost Rolex svým posledním krokem provedla elegantní kousek, kterým nově definovala rovnováhu sil v tomto odvětví.
04.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Rolex

Tato zpráva v těchto dnech zaměstnává hodinářský byznys - a ještě dlouho zaměstnávat bude. Společnost Rolex svým posledním krokem provedla elegantní převrat, který nově definuje poměr sil v tomto odvětví. Před několika dny ženevský výrobce pravděpodobně nejznámějších luxusních hodinek na světě oznámil, že převezme tradiční klenotnictví Bucherer, rovněž ze Švýcarska. Dalo by se říci, že z dlouholetého partnerství se konečně stává manželství. 

Společnosti Rolex a Bucherer jsou partnery již desítky let

Zpráva o tom, že Rolex převezme společnost Bucherer je převratná a překvapivá, ale také jaksi samozřejmá. Oba tradiční domy spolu úzce spolupracují již od roku 1924. Bucherer prodává švýcarské luxusní hodinky ve více než 100 specializovaných prodejnách po celém světě a nabízí oficiální servis. Před více než 90 lety se obě značky spojily a od té doby ze sebe navzájem těží. 

Společnost Rolex dosáhla převzetím společnosti Bucherer významného úspěchu

Za předpokladu, že Wettbewerbekomission (Komise pro hospodářskou soutěž) vydá svůj souhlas - sňatek obou partnerů je v současné době stále závislý na tomto souhlasu -, stane se společnost Bucherer součástí skupiny Rolex, ale ponechá si své jméno a bude pokračovat ve své obchodní činnosti samostatně. Jörg Bucherer, který se rozhodl rodinný podnik prodat, zůstane čestným prezidentem.

Pro Rolex se však mnohé změní: stovky klenotnictví z celého světa a přímý kontakt s koncovými zákazníky, který Rolex dosud téměř neměl, činí transakci s Buchererem pro Rolex tak atraktivní. "Skupina Rolex je přesvědčena, že toto převzetí je nejlepším řešením jak pro její vlastní značky, tak pro celý sortiment hodinek a šperků ostatních partnerských značek i pro všechny zaměstnance skupiny Bucherer," uvádí se v tiskové zprávě. Tento významný krok se oběma společnostem rozhodně vyplatí.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best