Home  /  Bulletin  /  Tři nejúžasnější evropské vodní parky

Tři nejúžasnější evropské vodní parky

Kde můžete nejlépe spojit zábavu a ochlazení? V Evropě je mnoho velkolepých vodních parků. Tyto tři jsou nejlepší.
20.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Přestože teploty v Česku v současné době mírně kolísají, od tohoto týdne bude opět teplo. Kam ale nejlépe utéct k chladné vodě? Po celé Evropě se nachází řada aquaparků, které slibují další zábavu a pořádné ochlazení. Kam ale musíte vyrazit, pokud chcete to nejlepší z nejlepšího?

Studie společnosti Showers to you odhalila, že nejlepším vodním parkem v Evropě pro rok 2023 je anglický Dorset Adventure Park. Zde je pravděpodobně rozhodující faktor zábavy.

Výjimečná je však i jeho poloha: nachází se v Dorsetu, v údolí vedle zříceniny hradu Corfe. Vodní park dosahuje průměrného hodnocení hostů 4,71 z pěti možných bodů.

Číslo 1 nabízí bahenní parkur

A co všechno můžete při návštěvě jedničky zažít? Kromě různých tratí ve stylu wipeout (podobně jako v kultovním seriálu Takešiho hrad) nabízí park také bahenní tratě pro maximální zážitek. Vstupné stojí 20 liber, za bahenní zábavu se připlácí.

Číslo 2 má vodní dráhu

Energylandia v Polsku je na druhém místě s průměrnou známkou 4,54 z pěti. Tento vodní park vás svým vzhledem přenese místy až na tropické ostrovy, ale vodní radovánky nezanedbává. V tropickém areálu najdete celých 14 skluzavek všech tvarů a velikostí - a také pláž, na které si můžete odpočinout.

Energylandia je jediným vodním parkem v Polsku, který se dostal do nejvyššího žebříčku. Najdete zde mnoho atrakcí pro všechny věkové kategorie - včetně vodní atrakce. Vstupenka stojí přibližně 40 eur.

Na třetím místě je Siam Park na španělském ostrově Tenerife. Získal 4,44 bodu z pěti možných. Celý park má velkolepý siamský design. Vodní park otevřela thajská princezna Maha Chakri Sirindhorn.

Specialitou Siam Parku je tobogán, který vede přímo skrz žraločí bazén. Vstupné stojí přibližně 45 eur, ale kdo se chce vyhnout frontám, může si za příplatek pořídit fast-track pass.

Ti, kteří už na Tenerife jsou a jsou velkými fanoušky vodních parků, mohou navštívit také Lago Martiánez. Na pohled je velmi pěkný, ale ve studii se umístil na dvanáctém místě s průměrným hodnocením 4,30 z pěti bodů, což je o něco méně než hodnocení Siam Parku.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best