Home  /  Bulletin  /  Troufli byste si přejít tyto 4 visuté mosty?

Troufli byste si přejít tyto 4 visuté mosty?

Pokud vás fascinují výšky a rozlehlé krajiny, tyto visuté mosty v Evropě jsou pro vás to pravé, ať už přes vrcholky hor nebo přes moře.
24.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: glacier3000.ch

Od koupání ve fontáně, přes pěší túry k nejkrásnějším alpským chatám až po pohodlné glampingy - v létě jde o to žít naplno. Že je to pro vás málo dobrodružné? Pak se vydejte do výšin - na tyto velkolepé visuté mosty ve Švýcarsku, Portugalsku, Rakousku a Irsku.

Švýcarsko: Peak Walk by Tissot

Věděli jste, že jediný visutý most na světě, který spojuje dva horské vrcholy, se nachází ve Švýcarsku? Tento 107 metrů dlouhý most se nachází na ledovci 3000 nad Les Diablerets v kantonu Vaud a překlenuje předvrchol (View Point) na hlavní vrchol (Scex Rouge), který je o pět metrů vyšší. Odtud je nádherný výhled na Matterhorn, Mont Blanc, Eiger, Mönch a Jungfrau.

  • Jednorázová jízdenka na Glacier 3000 stojí 85 CHF za dospělou osobu. Děti a dospělí s kartou General Abo nebo kartou Halbtax zaplatí 43 CHF. Visutý most je přístupný zdarma a je otevřen celoročně v závislosti na počasí.

Portugalsko: 516 Arouca

Pohled na portugalský most 516 Arouca z ptačí perspektivy.

Přibližně 50 kilometrů od Porta se nachází visutý most 516 Arouca, který překlenuje soutěsku ve výšce až 175 metrů a divokou řeku Paiva, jež později ústí do vodopádu. Abyste mohli most přejít, musíte si předem rezervovat místo - přes most vás provede průvodce a poví vám zajímavosti o stavbě mostu a okolní krajině.

  • Na visutý most, který je otevřen celoročně, je třeba si zakoupit vstupenku předem online - na místě to není možné. Dospělí platí 12 eur, děti 10. 

Rakousko: Panoramatický most Zillertal

Zvláštností tohoto visutého mostu v Zillertalu je instagramový výhled na tyrkysově modrou přehradu Schlegeiss a Zillertalské Alpy. Přestože je visutý most dlouhý pouhých 20 metrů a vede pět metrů nad Riepenbachem, je oblíbeným objektem pro fotografování. Ať už se vydáte na jednodenní výlet, nebo na několikadenní túru na horské chatě Berliner Höhenweg - vyplatí se vstát brzy, abyste se vyhnuli fotografickému návalu na mostě.

  • Přístup na most je v zimních měsících uzavřen.

Irsko: Visutý most Carrick-a-Rede

Již více než 250 let spojuje visutý most Carrick-a-Rede ostrov Carrick s pevninou hrabství Antrim. Dnes je most naštěstí stabilnější než v minulosti, kdy ho tvořila jen hrstka dřevěných prken s mezerami mezi nimi a zábradlím.

Dvacetimetrový visutý most se houpe 30 metrů nad mořem. Někdy více, někdy méně - v závislosti na větru a povětrnostních podmínkách. V minulosti most sloužil rybářům, kteří na ostrově lovili lososy, dnes je však oblíbenou turistickou atrakcí. Ti, kteří se dostanou na druhou stranu, jsou odměněni krásným výhledem na ostrov Rathlin a dokonce i na Skotsko.

  • Přístup na most je možný od března do listopadu. Vstupenka stojí od 13,50 £ pro dospělou osobu.  
EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best