Home  /  Bulletin  /  Ty nejextrémnější horské dráhy na světě, na kterých se musíte projet - pokud si troufnete

Ty nejextrémnější horské dráhy na světě, na kterých se musíte projet - pokud si troufnete

Zvednout ruce? V žádném případě. Na nejextrémnějších horských drahách na světě si to jen málokdo dovolí.
21.06.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images

Někteří lidé touží po pláži, jiní si chtějí na dovolené užívat městského života. Ale jsou i lidé (a my mezi ně patříme, alespoň někdy), kteří mají rádi akci. A právě pro ně jsme nyní vybrali prázdninové destinace, které rozhodně stojí za výlet. Stručně řečeno: jde o zábavní parky. Velmi speciální zábavní parky. Protože v nich najdete ty nejúžasnější horské dráhy na světě. A ty nejsou pro slabé povahy. Bungee jumping nebo seskok padákem nejsou nic ve srovnání s extrémními horskými dráhami, které vám právě představíme. Milovníci adrenalinu pozor: Tady si i vy sáhnete na dno vašich možností. Kdo si troufne?

Tyto zábavní parky nabízejí 7 nejnapínavějších horských drah na světě

Tento žebříček slibuje čistý adrenalin. Rychleji, výš, dál - 7 nejextrémnějších horských drah na světě žene lidi až na hranice jejich možností. A to se nám líbí. Pokud to cítíte stejně, měli byste si tyto zábavní parky co nejdříve zapsat na svůj seznam:


1. Kingda Ka, Six Flags Great Adventure, USA

Začněme náš žebříček nejúžasnějších horských drah na světě skutečným superlativem. Ovšem superlativy najdete ve všech sedmi zábavních parcích, které vám nyní představujeme. Pokud se nacházíte na východním pobřeží USA a máte chuť na adrenalinovou zábavu, určitě byste si měli udělat zajížďku do Six Flags Adventure Park v New Jersey. Najdete tam Kingda Ka, jednu z nejúchvatnějších horských drah na světě. Horská dráha zrychlí na 200 km/h za 3,6 sekundy, což z ní činí druhou nejrychlejší atrakci na světě. Cestující jsou vypuštěni 139 metrů do výšky, což je rekord. Pro srovnání, nejvyšší horská dráha v Německu, Silver Star v Europa-Parku v Rustu, měří pouhých 73 metrů. Ale abychom byli upřímní, už to nám připadá dost vysoko.

2. The Smiler, Alton Towers, UK

Na horské dráze Smiler vám úsměv na tváři zmizí poměrně rychle. Jízda v britském zábavním parku Alton Towers se 14 loopy je jednou z nejextrémnějších horských drah na světě. Neexistuje žádná jiná atrakce s větším počtem překlápění. S maximální rychlostí 85 km/h je The Smiler v našem žebříčku spíše pomalejší. Ale pravděpodobně neexistuje žádná jiná horská dráha, která by váš žaludek vystavila větší zkoušce. Možná na ní nejezděte hned po večeři. Vaši spolucestující vám poděkují.

3. The Steel Hawg, Indiana Beach Resort, USA

Na první pohled není zřejmé, že Steel Hawg v americkém zábavním parku Indiana Beach Resort je jednou z nejdrsnějších horských drah na světě. Horská dráha vypadá neškodně, i když se podíváte na POV video z jízdy, na první pohled nepochopíte, co dělá z jízdy adrenalinový prak. Můžeme vám to prozradit: sklon na sjezdovce je extrémních 120 stupňů. Cestující nepadají jen tak do hlubin, ale sjíždějí po převisu. Věřte nám - s vaším tělem to něco udělá. Pokud stále nejste přesvědčeni: vyzkoušejte si to na vlastní kůži! Dobrovolníci dopředu!

4. Takabisha, Fuji-Q Highland, Japonsko

Japonsko je všestranná země. I co se týče zábavních parků. Má nejen nejdelší horskou dráhu na světě, ale také jednu z nejextrémnějších horských drah na světě. Dovolujeme si vám ji představit: Takabisha ve Fuji-Q Highland. Tato jízda vše posouvá o úroveň výš. Sklon je 121 stupňů a cestující jsou házeni do kopce a z kopce, nahoru a dolů. Doporučitelná všestranná atrakce pro všechny milovníky adrenalinu - a pro ty, kteří nemají problém se vzrušením.

5. Revenge of the Mummy, Universal Orlando Resort, USA

Atrakce Pomsta mumie v resortu Universal Orlando je obzvlášť zákeřná. Maskuje se jako neškodný vlak duchů, kde se cestující mohou krátce vyděsit. Málokdo však předem tuší, že se ve skutečnosti nachází na jedné z nejextrémnějších horských drah na světě. Zpočátku jezdíte z místnosti do místnosti, objevují se různé strašidelné postavy jako mumie nebo duchové, ale nic moc se neděje. Najednou jste vytaženi do vzduchu a míříte ke stěně z mlhy - a divoká jízda nabírá obrátky. Ponoříte se do hlubin, proletíte se tmou a už nevíte, kde je nahoře a kde dole. Tak akorát pro milovníky adrenalinu.

6. Sequoia Magic Loop, Gardaland, Itálie

Pokud vám loopingy nedělají problémy nebo vám dokonce připadají nudné, měli byste se usadit na Sequoia Magic Loop. Její jedinečná trasa z ní dělá jednu z nejnapínavějších horských drah na světě. Sequoia Magic Loop se nachází v zábavním parku Gardaland u jezera Lago di Garda a není ani zvlášť rychlá, ani zvlášť vysoká - ale přesto je ohromující. Horská dráha je postavena jako jakási "kuličková dráha", kde cestující střídavě sjíždějí ze vzpřímené jízdní polohy do visutých pasáží vzhůru nohama. Celkem třikrát se na několik vteřin otočíte hlavou dolů. A ty se zdají být poměrně dlouhé. Pokud však máte chuť na akci vzhůru nohama, budete muset být trpěliví. Dráha je v současné době uzavřena. Alternativně můžete navštívit atrakci Gröna Lund ve Stockholmu - funguje na podobném principu.

7. Formular Rossa, Ferrari World Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Na seznamu nejextrémnějších horských drah světa samozřejmě nesmí chybět ani ta nejrychlejší. Není divu, že v tom má prsty Ferrari. Form Rossa, která zrychluje na 240 km/h, se nachází v areálu Ferrari World v Abú Zabí. Pocit, když se horská dráha řítí z klidu ke své maximální rychlosti, je prý nepopsatelný. Aby se vám do očí nedostal žádný hmyz nebo zrnka písku, musíte si během jízdy nasadit speciální ochranné brýle. Vynikající adrenalinový zážitek. Tak nebo podobně se musí cítit závodní jezdci. A teď ještě jednou otázka: Troufli byste si na to?

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best