Home  /  Bulletin  /  Tyto 3 zámky nabízejí královský pobyt za rozumnou cenu

Tyto 3 zámky nabízejí královský pobyt za rozumnou cenu

Aristokratické, s bohatou historií a cenově dostupné i pro běžné smrtelníky: v těchto třech zámeckých a hradních hotelech si budete připadat téměř královsky.
28.05.2023
Text: Alex Mayer
Foto: castellomeletohospitality.it

Vzbuzuje ve vás samotná korunovace krále Karla touhu po okázalosti, ale nemáte potřebné drobné? Představujeme tři zámecké hotely v Anglii, Švýcarsku a Itálii, které vás vezmou na cestu časem a jsou levnější, než byste čekali.

1. Autentická Británie: hrad Hever nedaleko Londýna

Pouhých 50 kilometrů od Buckinghamského paláce se nachází hrad Hever, který návštěvníky přenese o 700 let zpět v čase. Obzvlášť zajímavé: Anna Boleynová, druhá manželka Jindřicha VIII., a tedy anglická královna v letech 1533 až 1536, strávila na tomto hradě své dětství.

Dnes je hrad Hever oblíbeným cílem jednodenních výletů z Londýna, ale je možné zde i přenocovat. Hosté si mohou vybrat mezi 27 pokoji v hotelovém B&B nebo v luxusní rezidenci Medley Court pro osm hostů.

Dvoulůžkový pokoj se snídaní si můžete objednat za asi 250 liber - včetně vstupného do zámku a zahrad. Externí denní návštěvníci zaplatí přibližně 20 liber vstupné, aby si mohli užít hrad Hever a jeho slavné zahrady.

2. Cenově výhodné a blíže: Zámek Burgdorf, Švýcarsko

800 let starý hrad, který je zároveň mládežnickou ubytovnou? Na první pohled to nejde dohromady, ale právě takový je koncept zámku Burgdorf na řece Emme. Hrad je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradních komplexů ve Švýcarsku a kdysi sloužil mimo jiné jako sídlo Kyburků.

Nocleh v šestilůžkovém pokoji je k dispozici od 52 franků, dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou od 140 franků včetně snídaně. Na hradě se konají také svatby, je zde muzeum a veřejná restaurace. Večer láká tříchodové menu u rytířského stolu - pro hotelové hosty stojí hostina jen 19,50 franků.

3. Pro požitek z vína: Castello di Meleto, Itálie

Jižněji, uprostřed toskánských kopců a vinic, leží historický hrad Castello di Meleto. Hrad v oblasti Chianti, postavený v 11. století, byl dlouho předmětem předávání moci vyšších vrstev mezi Sienskou republikou a Florencií - dnes vítá hosty.

Cestovatelé si mohou vybrat mezi statky přestavěnými na byty ve vesnici nebo pokoji přímo na hradě. Dvoulůžkové pokoje lze rezervovat od asi 150 eur za noc pro dvě osoby v závislosti na sezóně a dostupnosti.

Je toho tolik, co můžete objevovat: ať už se jedná o prohlídku vinic s průvodcem a následnou ochutnávkou, tibetskou jógu nebo tradiční toskánské kurzy vaření.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best