Home  /  Bulletin  /  Tyto hodinky Patek Philippe jsou nejdražšími hodinkami, které kdy byly vydraženy v online aukci

Tyto hodinky Patek Philippe jsou nejdražšími hodinkami, které kdy byly vydraženy v online aukci

Vzácný model Patek Philippe změnil majitele za 5,8 milionu dolarů. Tolik za hodinky v internetové aukci ještě nikdo nezaplatil.
26.03.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Christie’s

Hodinky "Sky Moon Tourbillon" značky Patek Philippe vytvořily nový světový rekord v online aukci ""Watches Online: Top of the Time", kterou pořádá aukční síň Christie's v Hongkongu. Hodinky byly vydraženy za 5,8 milionu amerických dolarů, což z nich činí nejdražší hodinky, které kdy byly vydraženy v online aukci.

Hodinky s průměrem 44 milimetrů a pouzdrem z ručně gravírovaného 18karátového bílého zlata byly součástí dražby, v níž se dražilo 111 položek od luxusních výrobců, jako jsou Piaget, Jaeger Le Coultre, Rolex, Bulgari a Cartier.

40 procent dražitelů tvoří mileniálové

Hodinky "Sky Moon Tourbillon 6002 G" jsou vybaveny různými doplňky, včetně odpovídajících manžetových knoflíčků. Jeho zadní strana je vyvedena po vzoru třpytivé hvězdné oblohy. Hodinky jsou mimořádně vzácné, což může vysvětlovat jejich vysokou prodejní cenu.

Zatímco fyzické aukce obvykle dosahují vyšších výsledků, online aukce jsou stále důležitější - zejména pro mileniály. Podle Christie's patří 40 % dražitelů k této generaci. Rekord nejdražších hodinek, které kdy byly koupeny v aukci, stále drží hodinky Patek Philippe "Grandmaster Chime", které šly pod kladívko za 31,2 milionu dolarů na aukci v Ženevě v listopadu 2019.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best