Home  /  Bulletin  /  Tyto působivé silnice ve vás vzbudí touhu vyrazit na výlet

Tyto působivé silnice ve vás vzbudí touhu vyrazit na výlet

Vezměte si auto, přátele a kufr a až se oteplí, můžete vyrazit: Představujeme osm úchvatných cest pro váš příští výlet.
19.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Také si v autě rádi pouštíte hudbu hodně nahlas, necháváte si vlasy vlát ve větru a obdivujete ubíhající krajinu? Ať už jen ve vaší fantazii, nebo jako nápad na dovolenou v roce 2023: Těchto osm silnic je perfektní kulisou pro výlet.

Norsko: Atlantic Road

Třpytivá voda, hučící vlny a drsná krajina: Atlantická cesta dlouhá více než osm kilometrů se vine mezi ostrovy, ostrůvky a skalisky přes osm mostů. Ne nadarmo byla v Norsku vyhlášena stavbou století a je součástí národních turistických tras.

Švýcarsko: Furkapass

Průsmyk Furka spojuje Andermatt v kantonu Uri s Gletschem v kantonu Wallis a během cesty nabízí úchvatné výhledy na ledovce, skalnaté vrcholky hor a malebné lesní oblasti. Fanoušci Jamese Bonda tento průsmyk pravděpodobně znají nejen kvůli výhledu: v roce 1964 se přes švýcarský alpský průsmyk proháněl Sean Connery ve svém Aston Martinu DB5 ve filmu "Goldfinger" a proslavil ho po celém světě.

Austrálie: The Great Ocean Road

Na jihozápadním pobřeží státu Victoria se nachází slavná silnice Great Ocean Road, která vám jistě vyrazí dech. Strmá pobřežní krajina odhaluje větrem ošlehaný oceán ve všech jeho modrých odstínech. Neuvěřitelný kontrast k rozlehlosti australské krajiny.

Čína: Tianmen Mountain Road

V čínské provincii Hunan, uprostřed národního parku Tianmen, se do hor vine 99 ostrých zatáček. Cesta je považována za jednu z nejkrásnějších, ale také nejnebezpečnějších na světě a není pro slabé povahy. Pokud se však odvážíte, odměnou vám bude úchvatný výhled.

USA: Overseas Highway

Na posledním úseku americké dálnice 1 na Floridě máte pocit, že přejíždíte moře. Úsek z Key Largo do Key West je dlouhý přes 180 kilometrů. 42 mostů z betonu a oceli jako by se vznášelo nad Atlantickým oceánem a dělá z jízdy opravdový zážitek.

Japonsko: Irohazaka Road

Dříve významná pro buddhistické poutníky na cestě k jezeru Chuzendži, dnes turistická atrakce: klikatá dvojice silnic Irohazaka v Nikko. Výlet se vyplatí zejména na podzim, kdy se krajina představí ve všech svých nádherných barvách.

USA: Lombard Street

Dělá se vám z klikatých silnic špatně? Pak byste se pravděpodobně měli vyhnout Lombard Street uprostřed San Francisca. Přestože je dlouhá jen 145 metrů, má osm prudkých zatáček. Slavná ulice je oblíbená mezi turisty a lze po ní jezdit jako po jednosměrné ulici.

USA: Cesta do Hany

Havajská státní silnice 36 a 360, která nese neoficiální název Road to Hana, je také klikatá, ale mnohem delší. Nachází se na severovýchodě ostrova Maui a vede úchvatnou havajskou přírodou kolem vodopádů a zelenající se krajiny.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best