Home  /  Bulletin  /  V těchto horských chatách necháte za sebou celý okolní svět

V těchto horských chatách necháte za sebou celý okolní svět

Ať už se jedná o vícedenní túru, rodinnou dovolenou nebo kulinářský výlet: tyto čtyři švýcarské horské chaty vás zvou k zastávce na vaší příští túře.
18.06.2023
Text: Alex Mayer
Foto: anenhuette.ch

Letní počasí povzbuzuje chuť k výletům do přírody a horský svět láká příjemnými teplotami. Ideální čas na plánování pěší turistiky ve Švýcarsku. Představujeme čtyři horské chaty, které splňují velmi rozdílné požadavky.

Luxusní: Peter Tscherrig Anenhütte v Lötschental

Alpské, soukromě provozované ubytování Peter Tscherrig Anenhütte s 50 lůžky se nachází v Lötschentalu v nadmořské výšce 2358 metrů. Vyniká nejen architektonicky, ale ve srovnání s jinými horskými chatami je také mimořádně komfortně vybaveno - včetně sprch s teplou vodou, dvoulůžkových pokojů a dokonce i wellness apartmánu.

Ubytování ve společném pokoji s toaletou na patře je k dispozici od 137 CHF za dospělou osobu a noc. Pokud máte rádi větší soukromí, můžete si rezervovat alpské apartmá včetně vlastní koupelny pro dvě osoby od 235 franků na osobu a noc. Nebo si můžete dopřát wellness apartmá od 335 CHF na osobu a noc a užívat si vlastní koupelnu, saunu, vířivku a sluneční terasu.

Letní sezóna: od 17. června 2023 do října 2023

Vhodné pro: romantiky, rodiny, milovníky architektury

Rodinná: Kesch Hütte východně od Bergünu

Chata Kesch se nachází mezi Davosem a průsmykem Albula v nadmořské výšce 2625 metrů uprostřed největšího švýcarského přírodního parku Ela. Tři hostinské pokoje zvou k zastavení a k panoramatickému výhledu na okolní vrcholy. V okolí chaty SAC, která je vhodná pro děti a psy, čekají četné trasy pro horská kola, pěší turistiku a horolezectví v malém i velkém.

Chata nabízí celkem 92 lůžek - kapacita pokojů se pohybuje od pěti do dvanácti lůžek. Členové SAC starší 18 let platí 29 CHF za noc nebo 69 CHF včetně polopenze. Pro nečleny jsou ceny 41, resp. 81 franků. Při dostatku slunečních paprsků je možná i teplá sprcha.

Letní sezóna od: 17. června do 14. října 2023

Vhodné pro: Rodiny s dětmi, majitelé psů

Pro ty, kteří netrpí závratěmi: Fründenhütte nad jezerem Oeschinen

Vysoko ve výšce 2562 metrů se nachází také chata Fründenhütte v Berner Oberland. Pokud jste si dali za cíl zastavit se zde, musíte mít obzvláště jistou nohu a být bez závratí. Chata je obklopena skalami a ledem a nabízí několik náročných tras v okolí.

Chata SAC nabízí 58 míst k přespání. Nečlenové od 18 let platí 39 CHF, členové od 23 let 28 CHF. Pokud si chcete objednat nabídku s polopenzí, zaplatíte v obou případech navíc 43 CHF.

Letní sezóna: od 10. června do října 2023

Vhodné pro: zkušené horské turisty a alpinisty

Kulinářství: Lidernenhütte ve Schwyzer Alpen

Dřevěná chaleta Lidernenhütte v nadmořské výšce 1727 metrů se nachází v údolí Riemenstaldner ve Schwyzu a je nejen mimořádně dobře situovaným výchozím bodem pro horské výstupy v regionu, ale je také známá svou dobrou kuchyní. Servírují se zde domácí nedělní pletence a koláče, sýry z okolních alpských farem a maso od místního řezníka.

Kulinářské speciality si mohou hosté vychutnávat na sluneční terase, a to jak přes noc, tak i přes den. Pokud zůstanete spát, je pro vás připraveno 87 míst. Členové SAC ve věku od 23 let platí 74 CHF za noc, nečlenové ve věku od 18 let 86 CHF.

Letní sezóna: konec května až polovina října 2023

Vhodné pro: milovníky gastronomie, denní hosty

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best