Home  /  Bulletin  /  Ve věku 56 let zemřela zpěvačka Sinead O'Connor

Ve věku 56 let zemřela zpěvačka Sinead O'Connor

Ve věku 56 let zemřela irská hudební legenda Sinead O'Connor. Celosvětově ji proslavil hit "Nothing Compares 2 U".
26.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Podle Daily Mail zemřela ve věku 56 let irská hudební legenda Sinead O'Connor. O'Connor prorazila s písní Nothing Compares 2 U, kterou napsal Prince a která byla v roce 1990 na Billboard Music Awards vyhlášena nejlepším singlem na světě.

Sinead O'Connor se narodila v roce 1966 nedaleko Dublinu jako třetí z pěti dětí. Její rodiče se rozešli, když jí bylo osm let, a následujících pět let žila s matkou, která ji týrala, než se ve třinácti letech přestěhovala k otci. Později ji vyhodili ze školy za krádeže v obchodě a několik let strávila v přísné internátní škole. Později uvedla, že ji zneužíval kněz.

Její nechuť ke katolické církvi se táhne celým jejím životem: v roce 1992 v pořadu Saturday Night Live roztrhala v televizi obrázek papeže, jediný předmět, který si nechala po své zesnulé matce. Později vystudovala dějiny náboženství a koncem října 2018 prohlásila, že konvertovala k islámu a změnila si jméno na Shuhada' Davitt (mučednice).

V patnácti letech odešla studovat zpěv a hru na klavír. První album vydala v roce 1987, ale velký průlom přišel v roce 1990 s písní Nothing Compares 2 U, kterou složil Prince.

Bojovná O'Connor musela léta bojovat o své duševní zdraví. Byla čtyřikrát vdaná, všechna manželství se rozpadla. O'Connor měla tři děti. Před osmnácti měsíci jí zemřel sedmnáctiletý syn Shane. Podle jeho matky spáchal sebevraždu. V roce 2021 vydala své paměti pod názvem " Rememberings" (Vzpomínky), v nichž uvedla, že ji matka tvrdě týrala. V listopadu 2015 sama veřejně hovořila o sebevraždě.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best