Home  /  Bulletin  /  Vše, co zatím víme o módní značce Daniela Arshama
Daniel Arsham

Vše, co zatím víme o módní značce Daniela Arshama

Od návrhu unikátního modelu Porsche se společností Stone Island, vytvoření sochy helmy s Lewisem Hamiltonem přes nesčetné projekty se společností Tiffany & Co. až po spolupráci na teniskách se značkami jako je Dior, adidas Originals a Suicoke, 41letý umělec rozhodně nezpomaluje a představuje svou vlastní módní značku: Objects IV Life.
26.06.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Daniel Arsham

Americký umělec a sochař Daniel Arsham oficiálně uvádí na trh svou kolekci oblečení Objects IV Life, jejímž cílem je podle jeho slov přinést široké veřejnosti „uniformu pro kreativní život“. Debutová kolekce s názvem Chapter 001 se skládá funkčních základních workwear kousků, obuvi a doplňků, které jsou vyrobené z udržitelných materiálů a deadstock zásob. 

„Objects IV Life" zahrnuje základní kousky, jejichž záměrem je vytvořit šatník uniforem pro kreativní způsob života. Všechny oděvy, které byly navrženy mezi New Yorkem a Londýnem, se vyrábějí v Portugalsku a Los Angeles a zakázkový hardware pochází z Itálie,“ napsal Arsham v příspěvku. „Během vývoje této první kapitoly jsem začal oblečení vnímat stejným způsobem, jakým přemýšlím o sochařství. Je to podobná alchymie.“

K určujícím prvkům napříč dropem patří charakteristické zapínání na klipsy z kovové slitiny, loga Object odkazující na Arshamova umělecká díla s patinou a charakteristické motivy „myšlenkových bublin“. V monochromatických i jemných tlumených barvách jsou k dostání mikiny, hyperfunkční košilové bundy, denim a termoprádlo. 

Za zmínku stojí také pracovní bundy se čtyřmi kapsami a široké džíny s modrou a zelenou patinou, které jsou vyrobené z deadstockové bavlny přímo v Japonsku. Sortiment doplňují tašky z bavlněného plátna, klíčenky s  logem, které časem získaly patinu, a pracovní boty se svrškem z lněného plátna, vyrytými kovovými špičkami a podrážkami z přírodního kaučuku, což je přesně to, co byste od tohoto Američana očekávali. 


EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best