Home  /  Bulletin  /  Výstava Louis Vuitton v New Yorku oslavuje 200 umělců a cestovní zavazadla

Výstava Louis Vuitton v New Yorku oslavuje 200 umělců a cestovní zavazadla

V bývalém obchodním domě Barney's v New Yorku byla otevřena rozsáhlá výstava Louis Vuitton „200 Trunks, 200 Visionaries: The Exhibition“
07.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Louis Vuitton

Celosvětová výstava Louis Vuitton, která představuje nápadité kufry vytvořené 200 vizionáři, zamířila na svou další zastávku z Los Angeles do New Yorku.

Tato ambiciózní výstava, která byla původně koncipována k oslavě dvoustých narozenin značky Louis Vuitton, míří ze Singapuru dál a přivítá novou vlnu návštěvníků, kteří si budou moci prohlédnout pomíjivý prezentační prostor a poznat výtvory zblízka. Od svého debutu v Asnières v rodinném domě Louise Vuittona a poté v Singapuru a Los Angeles je tato čtvrtá destinace obohacena o několik nových prostor, které návštěvníky přivítají inspirativním zážitkem. Dočasné oživení ikonické kavárny Freds, která obsadila památnou budovu Barney's v New Yorku, vnese do oblíbeného místa novou energii. Otevřeno je od 14. října do 31. prosince.

Před založením své světoznámé společnosti pracoval šestnáctiletý Louis Vuitton v roce 1837 jako šikovný výrobce kufrů v pařížském ateliéru pana Maréchala. Jeho úspěch ho přivedl k otevření vlastní dílny o 17 let později a v roce 1859 otevřel svůj první ateliér v Asnières.

Podle Instagramu společnosti Louis Vuitton zahrnuje tato rozsáhlá výstava dosud nevídané instalace, interaktivní zážitky (jedna ze sekcí výstavy je živě přenášena zvenčí budovy) a především 200 kufrů od vizionářů, jako jsou Franky Zapata, Willo Perron, Francesca Sorrenti, Peter Marino a Brooklyn Balloons a další.

Tvůrci byli požádáni, aby personalizovali metaforické prázdné plátno podobné rozměrům původního kufru Louis Vuitton z 50. let 19. století. Každý kufr představuje trvalou poctu inovativnímu odkazu Louise Vuittona.

Po projití mnoha místností s kufry jsou návštěvníci vyzváni, aby si prohlédli mnohotvárný prostor, v němž se budou konat kulturní, umělecké a vzdělávací akce známé jako The Workshop.

V rámci partnerství s výstavou se na omezenou dobu vrátí také ikonická restaurace Barney's Fred's s FREDS x LOUIS.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best