Home  /  Bulletin  /  Ye přestane po vypršení smluv spolupracovat s Adidas a GAP

Ye přestane po vypršení smluv spolupracovat s Adidas a GAP

Kanye West nedělá nic napůl. Zakladatel značky YEEZY konečně dotáhl své spory s obchodními partnery adidas a GAP do logického konce: oznámil, že plánuje odejít z obou společností, jakmile jim skončí smlouvy s YEEZY.
13.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Poté, co se Ye vydal na cestu veřejného odsuzování svých dvou největších partnerů - značky adidas a GAP, se zdá, že našel řešení svých tvůrčích překážek - chce se vydat na sólovou dráhu. V exkluzivním rozhovoru pro agenturu Bloomberg talentovaný umělec, designér a kreativec  potvrdil, že poté, co mu vyprší současné smlouvy s výše zmíněnými společnostmi, plánuje vzít své snahy související s tvorbou produktů do vlastních rukou.  

„Je na čase, abych se do toho pustil sám,“ řekl Ye agentuře Bloomberg. „Je to v pořádku. Vydělal jsem společnostem peníze. Společnosti vydělaly peníze mně. Vytvořili jsme nápady, které navždy změnily streetwear. Třeba round jacket, foam runners, slides, které zásadně formovaly obuvnický průmysl. Teď je čas, aby Ye vytvořil nový průmysl. Mezi mnou a zákazníky už nestojí žádné společnosti.“ Ye má s adidasem smlouvu ještě do roku 2026 a s GAPem do roku 2030, což je stále dost dlouhá doba na to, aby každá ze stran maximálně zúročila svou spolupráci. Určitě se dá očekávat, že se na veřejnost dostane spousta tenisek YEEZY a kolekcí oblečení Yeezy GAP Engineered By Balenciaga.

V rozhovoru rodák z Chicaga také potvrdil, že plánuje po celých Spojených státech postavit Donda kampusy, ve kterých budou školy, farmy, obchody a koleje. YEEZY SUPPLY - jeho současná platforma pro elektronické obchodování - bude také nadále fungovat.

Na pozadí probíhajícího dramatu mezi Kanye Westem a GAPem zveřejnila značka YEEZY dva snímky kampaně s Candice Swanepoel v hlavní roli. Jihoafrická supermodelka je na nich zachycena v modelu YR 3022 YZYGAP SHDZ, který Ye poprvé odhalil během svého překvapivého vystoupení na vystoupení Lil Durka na Rolling Loud Miami 2022, a také ve zcela novém modelu YZY BCK PCK.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best