Home  /  Bulletin  /  Žhavé rytmy v horkých dnech: Tohle jsou nejúžasnější plážové kluby v Evropě

Žhavé rytmy v horkých dnech: Tohle jsou nejúžasnější plážové kluby v Evropě

Někteří lidé chtějí o letní dovolené jet na pláž a opravdu si odpočinout, jiní chtějí především zažít večírek a od všeho se odpoutat. Proč si ale vybírat jedno, když můžete mít obojí?
13.07.2023
Text: Leonard Pack
Foto: PR

V nejžhavějších plážových klubech v Evropě, které jsme vybrali speciálně pro vás, se nemusíte vzdát ničeho. Žhavé rytmy, skvělé drinky, dobré jídlo, na co si vzpomenete. Zní to dobře, že? Abyste přesně věděli, který přímořský hotspot se vyplatí navštívit a kde si co dát, chceme se s vámi podělit o našich pět favoritů. Enjoy.

Plážové kluby v Evropě: Tohle je 5 nejúžasnějších míst u moře

Pokud nemáte náladu na dobrou hudbu a dobré drinky na vysněných plážových místech, následující článek pro vás pravděpodobně nebude tím nejlepším zdrojem inspirace. Pro všechny ostatní: čtěte dál! Představíme vám 5 nejvíc cool plážových klubů v Evropě. Rozjeďme to pěkně zostra!

1. Tigù Beach by Paul&Shark, Itálie

Nedaleko ligurské vesnice Sestri Levante se nachází jeden z nejžhavějších plážových klubů v Evropě: pláž Tigù. A to nejen proto, že nabízí úchvatný výhled na křišťálově čistou vodu. Ale také proto, že sportovní značka Paul&Shark přišla v létě 2023 s něčím výjimečným, co má vzdát hold krásám Itálie. Pro letošní sezónu bude vznešený plážový klub vybaven značkou Paul&Shark. Za tímto účelem byl plážový bar kompletně zrekonstruován a nyní září stylovým lookem francouzských 40. let. Design zahrnuje typické dobové prvky, jako jsou oranžové boiserie a tapety s koloniálními motivy, nábytek připomíná pařížská bistra a hlavní barevné téma vychází z různých odstínů zelené. Hostům tohoto módního plážového klubu jsou k dispozici také kulinářské speciality: Na výběr mají místní středomořskou kuchyni nebo japonskou restauraci, jejíž menu sestavili dva milánští sushi šéfkuchaři. Zažít haute cuisine a odpočívat na jednom z 54 lehátek nebo 10 VIP lůžek s výhledem na Středozemní moře? Tak si představujeme ráj.

2. Giorgio Armani Mare Pop-up Store, Sylt

Kolekce Giorgio Armani Mare přináší přesně to, co správný chlap v létě potřebuje: stylovou módu pro horké dny. Aby se uvedení této ušlechtilé kolekce důstojně oslavilo, vydává se luxusní maison na malé turné po různých místech Evropy a Asie, kde budou v létě 2023 zřízeny speciální pop-up obchody. V Taormině na Sicílii nebo v Cannes již obchody otevřely své brány; na ostrově Sylt bude nový hotspot u moře odstartován 7. července a poté zůstane otevřen po dobu jednoho měsíce. Pop-up obchody nejsou plážovými kluby v klasickém slova smyslu, ale přesto do našeho žebříčku nějak zapadají, protože symbolizují léto a moře, pořídíte v nich jak cool oblečení, tak drinky a žhavé beaty, a v plánu je i ta či ona party. A to je koneckonců to, co dělá plážový klub trendy.

3. Hydronetta, Hydra

V Řecku je nejméně tolik plážových klubů, kolik je ostrovů, a to znamená, že jich je hodně. Samozřejmě můžete vyrazit do módních plážových klubů, jako je Bolivar Beach Bar v Aténách nebo Scorpios na Mykonosu, a užívat si výhod řeckého stylu života. Pokud ale chcete něco uvolněnějšího a možná i trochu autentičtějšího, budete spokojeni na Hydře. Na tento malý ostrov se dostanete pouze lodí z Atén a pro zahraniční turisty je stále poměrně neznámý. Na ostrově se však nachází hotspot u moře, který rozhodně může konkurovat svým evropským protějškům: plážový bar Hydronetta. Dobré jídlo, dobré pití a dokonalý výhled. Pokud se chcete mezi ouzem a řeckou kuchyní zchladit, můžete sejít po kamenitých schodech k moři a skočit do chladivé vody. Skvělé místo pro odpočinek.

4. La Fontelina, Capri

Více dolce vita než v plážovém klubu La Fontelina na Capri už nezažijete. Tento přímořský hotspot se nachází přímo na úpatí útesů, kam se dostanete po malé pěšince. Odtud se vám naskytne fantastický výhled na tyrkysové Středozemní moře a skály Faraglioni. Srdcem plážového klubu je sluneční terasa, kde můžete zapracovat na své pleti (ale pouze s opalovacím krémem, prosím) a dát si jeden nebo dva Aperol Spritz. La Fontelina je také známá svou vynikající restaurací, která nabízí široký výběr čerstvých mořských plodů, těstovin a místních specialit. Opakujeme: víc dolce vita než tady už nedostanete.

5. Cala Bassa Beach Club, Ibiza

Žádný žebříček plážových klubů není kompletní bez Ibizy. Snad nikde jinde není taková koncentrace skvělých plážových barů, které zvou na párty a relaxaci. Náš favorit v létě 2023: plážový klub Cala Bassa na Ibize, který se nachází na stejnojmenné pláži. Najdete zde uvolněné elektro beaty, vynikající jídlo (pět různých kuchyní) a fenomenální drinky. Samozřejmě, Ibiza by nebyla Ibizou, kdyby nezvýšila hlasitost hudby a party by neprobíhaly až do pozdních hodin - den (a možná i noc), na který se nezapomíná. Rozhodně jedno z nejúžasnějších přímořských míst, které si v roce 2023 můžete zapsat na svůj seznam, pokud toužíte po moderním plážovém klubu (kdo by po tomto inspirativním žebříčku nechtěl).

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best