Home  /  Bulletin  /  Zrcadlové duše

Zrcadlové duše

Naše duševní dvojče nás potká jen jednou za život a je něco jiného než pouhá spřízněná duše.
19.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Setkali jste se někdy s člověkem, s nímž vás okamžitě spojilo neuvěřitelné pouto? Ať už jde o přátelství nebo vztah, lidé často mluví o osudovém setkání a případně i o spřízněné duši (duších). Existuje však ještě jeden termín, a to twin flame, dvojplamen. Ačkoli to zní jako totéž, jsou zde důležité rozdíly. Nejdříve k věci: můžeme mít mnoho spřízněných duší, ale dvojče se objevuje jen jednou za život, což má své důvody.

Zrcadlová duše je něco výjimečného a objeví se jen jednou za život

Na tomto místě musíme zklamat romantiky a potěšit všechny ostatní: dvojče může být romantické, ale nemusí. Sex přece není všechno. Duševní vojčata jsou intenzivní a život měnící vztahy, které člověka navždy ovlivní.

Dvojplamen: Co tento pojem vůbec znamená?

Abychom pochopili, co to znamená, musíme se vrátit do minulosti. Konkrétně řeckému filozofovi Platónovi. Byl přesvědčen, že lidé mají od počátku věků dvě tváře, čtyři ruce a nohy. Bohové nás však potrestali tím, že nás rozdělili napůl a rozptýlili po celé zemi. Od té doby hledáme ve světě svou druhou polovinu, která nás opět učiní úplnými. Pro někoho je to esoterický nesmysl. Pro jiné je to romantická představa, že najdeme člověka, s nímž se cítíme spojeni od prvního okamžiku. Okamžitě se vám vybaví pojem spřízněná duše, ale twin flame je něco jiného. Dvojče ani nemusí být někdo, do koho se zamilujete (i když to tak často bývá). Tento druh spojení se netýká přímo romantiky. Jde o duchovní růst. Když potkáte tuto osobu, váš život se zcela změní. Začínáte vidět svět jinak, chcete se změnit a zlepšit. Plamen dvojčat může vzplanout v partnerském vztahu, ve velmi blízkém přátelství nebo dokonce ve vztahu mentora.

Tento druh vztahu je oboustranný. V druhém plameni vidíme to, co nás dělá silnými, stejně jako naši sílu a nejistotu. V tomto vztahu na sobě vnitřně pracujeme a vyvíjíme se. Když se tyto energie spojí, může se realizovat verze lásky, která se liší od jiných typů vztahů, včetně sebelásky.

Spřízněná duše a duševní dvojče: To je zásadní rozdíl

Spřízněné duše a duševní dvojčata mají mnoho společného, ale v jedné velmi důležité věci se liší. Odborníci předpokládají, že můžeme najít několik spřízněných duší, ale pouze jedno dvojče. Je pravda, že oba typy vztahů jsou často romantické, ale mohou také vyrůst z hlubokého přátelství. Zatím je to dobré. Se spřízněnými dušemi jste na stejné vlně. Vzájemně se doplňujete, což vede k harmonickému soužití a hlubokému spojení. Máte pocit, že se znáte odjakživa a dobře si rozumíte ve všech oblastech. Jsou to společníci nebo učitelé. Jinými slovy, lidé, se kterými rosteme.

Ve dvojím plameni nebo také v duši dvojčete se člověk dívá jako do zrcadla. Jsou odrazem. Poznáváte sami sebe a odráží se ve vás vaše vlastní vlastnosti - dobré i špatné. Nutí nás pracovat na nevyřešených problémech, překonávat lekce a zkoušky a dosáhnout průlomu, aby se člověk stal jiným člověkem. Obě části se opět stanou jedním plamenem, který uvolní zcela nepředstavitelné energie. Kdyby se vztah dvojčat dal shrnout do jednoho slova, bylo by to "intenzivní". Existuje člověk, s nímž vás pojí tak intenzivní pouto, že vám připadá jako katalyzátor duchovního růstu. Tato symbióza nemusí být vždy jen pozitivní, právě proto, že poznáte sami sebe (a své slabosti a problémy), mohou se otevřít rány, které je třeba zahojit. Vztah s dvojčetem obvykle netrvá celý život. Jsou to spíše lidé, kteří přicházejí do našeho života na určitou dobu, aby nám pomohli, rozvíjeli nás a nasměrovali.

Jak zjistit, zda jste našli své dvojče?

Každé setkání a každý vztah mezi dvěma dvojčaty je jedinečný a odlišný od všech ostatních, které znáte. Pocity jsou to, čemu musíte věnovat zvláštní pozornost, protože je nelze srovnávat s pocity v "normálním" vztahu. Tím se již dostáváme k tématu. Vyvolané pocity mohou být ohromující. Podle odborníků jsou to body, ve kterých poznáte, že jste potkali dvojplamen.

Déjà vu

Když se setkáte s dvojčetem, máte pocit, že jste se s touto osobou už někdy setkali. Dost lidí věří, že se znají z jiného života. A možná je to dokonce pravda.

Hluboké spojení

Přestože se téměř neznáte, existuje mezi vámi hluboké pouto, které jste nikdy předtím s nikým jiným nesdíleli. Není vůbec jasné, z čeho tato souvislost vyplývá. Jedno je však jisté, toto setkání dá věci do pohybu a zároveň působí jako bezpečné útočiště.

Pohled do duše

Dvojplamen nemůžeš oklamat. Není k tomu důvod, protože se s ním cítíte osvobození, živí a konečně sami sebou.

Doplňování a osobní růst

Kde je slabost jednoho, tam je síla druhého a naopak. Zároveň se člověk chce změnit a osobnostně růst. Tuto změnu by stejně nešlo zastavit.

Freedom

Dvojplamen je pravý opak, dva lidé jsou součástí jednoho celku, takže nemají touhu ani potřebu na druhém něco měnit. Takto vypadá svoboda ve vztahu.

Ještě jednou shrnutí: Cíl vztahu mezi dvojčaty

Vztah s dvojčetem není spojen s milostným vztahem, ale s životním cílem. S jejich pomocí se člověk může a má rozvíjet, plnit osobní životní úkoly a plně využívat svůj osobní potenciál. Součástí je sebeláska, také přijetí nedostatků, jizev a chyb. Zda tento vztah povede k jediné, velké lásce, zůstává otevřené a v podstatě závisí také na přání jednotlivých partnerů.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best