Home  /  Entertainment  /  All you need is love: 12 nejzamilovanějších párů celebrit

All you need is love: 12 nejzamilovanějších párů celebrit

Jejich styl, dobrodružství a intenzivní láska udělaly z těchto dvojic nezapomenutelné ikony.
23.08.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Život v páru může být krásný, zvláště když pár funguje, když příběh, který vede dva lidi k sobě, vytváří pevný základ pro opravdovou lásku. Vztahy netvoří jen láska, ale také oběť, kompromis a porozumění.

Myslím, že neexistuje skutečně dokonalý pár, ale dokonalost spočívá v rovnováze, kterou mezi sebou partneři dokáží udržet: Esquire vybral 12 ikonických párů celebrit, které se proslavily díky svému stylu, dobrodružstvím a nesmírné lásce, o které se nám stále zdá. Každý z nás může být součástí takového páru: stačí najít toho pravého a vůli vybudovat nerozlučné pouto.

1. Král Edward VIII. a Wallis Simpson (1936 - 1972)

Psal se rok 1936, když se následník trůnu Edward vzdal svého království, aby měl po boku svou milovanou Wallis Simpson. Wallis byla Američanka, rozvedená a její minulost vyvolávala v reálných kruzích rozhořčení a zmatek. A tak se 10. prosince 1936, po smrti svého otce, Edward rozhodl vzdát se trůnu kvůli lásce k Wallis. Následujícího roku se ve Francii vzali. Wallis zahalená do modrých šatů oslavila své třetí manželství a společně se stali vévody z Windsoru a žili šťastně až do smrti obklopeni spoustou mopslíků.

2. Yves Saint Laurent & Pierre Bergé (1958 - 2008)

Yves Saint Laurent je ve světě módy dobře známé jméno. Ve velmi mladém věku začal pracovat po boku Christiana Diora, který po své smrti přenechal kreativní vedení značky nadějnému Yvesovi. Yves si však kvůli chronickým depresím, které ho pronásledovaly od velmi mladého věku, nedokázal vážit sám sebe a pochopit, jak silný je jeho talent. Zlomem bylo setkání s Pierrem Bergém v roce 1958. Pierre byl kulturní člověk, novinář a odborník na umění, který měl smysl pro obchod. Jejich spojení bylo láskyplné i profesionální. Bergé pevně věřil v umělecké a tvůrčí nadání svého partnera. Tak se stalo, že v roce 1961 oba založili módní dům Yves Saint Laurent, kde Yves konečně mohl ukázat, jakou hodnotu má jeho tvůrčí talent. Jejich milostný vztah byl přerušen v roce 1976, ale oba vždy zůstali bok po boku věrnými životními společníky, aby se nakonec v roce 2008 krátce před Yvesovou smrtí vzali. Pierre Bergé zemřel v roce 2017, ale po všechna léta po smrti svého milovaného mu nadále psal dopisy, aby jejich láska žila i po smrti.

3. John Lennon & Yoko Ono (1966 - 1980)

Když si vzpomeneme na příběh lásky Johna Lennona a Yoko Ono, vybaví se nám ikonická fotografie, kterou v roce 1980 pořídila Annie Leibovitz pro časopis Rolling Stone. Na tomto snímku je vidět podstata jejich vztahu, tak intenzivního a niterného, kde ji nahý, v poloze plodu, něžně líbá se zavřenýma očima. John v Yoko viděl mnohem víc než jen partnerku. Byla pro něj spasitelkou, matkou, učitelkou, mentorkou, která mu ukázala život z jiného úhlu pohledu. Byl skladatelem a zpěvákem Beatles, v té době nejslavnější a nejdiskutovanější skupiny na světě. Ona, nenápadná umělkyně japonského původu, nebyla veřejným míněním příliš uznávána: ženě je vlastně připisována příčina rozpadu skupiny. Seznámili se na výstavě Yoko Ono, John se do ní okamžitě zamiloval, ale ona se vzdala až po dvou letech námluv. John a Yoko, vědomi si své mediální exponovanosti, využili líbánky jako formu mírového protestu proti válce ve Vietnamu neboli "Bed-In", tj. 7 dní, během nichž se nechali vyzpovídat vleže ve své manželské posteli. Jejich milostný příběh byl nepochybně intenzivní a v centru pozornosti světového tisku až do dne Lennonovy tragické smrti.

4. Serge Gainsbourg & Jane Birkin (1968 - 1980)

Jane Birkin a Serge Gainsbourg jsou symbolickým párem Francie 70. let. On je bývalým přítelem Brigitte Bardotové, ona se právě dostává ze zkrachovalého manželství a náhodně se setkávají při natáčení filmu. Láska propuká nečekaně a nesmírně vášnivě. Natolik, že se pár stane symbolem sexuální svobody v zemi, která je stále velmi bigotní. "Je t'aime... moi non plus" je píseň, která oslavuje jejich vášeň a touhu. Díky Janině simulaci orgasmu se píseň brzy proslavila po celém světě, i když v mnoha státech byla cenzurována. Také z hlediska stylu vyniká dvojice v záři reflektorů natolik, že je jí věnována slavná kabelka Hermes Birkin. Přestože jejich láska byla nadčasová a sama Jane prohlásila, že Serge stále miluje, vztah předčasně končí kvůli jeho problémům s alkoholismem.

5. Johnny Depp a Winona Ryder (1990 - 1994)

Když se tyto dva sexsymboly poprvé setkaly, psal se rok 1989, Johnnymu Deppovi bylo 26 let a Winoně Ryder ještě nebylo 18 let.Byli v New Yorku na premiéře filmu, ve kterém hrála. Johnny si dodnes pamatuje, jak Winonu poprvé uviděl, ale i přes intenzivní hru pohledů spolu při té příležitosti neměli žádný přímý kontakt. Tak se stalo, že se následujícího roku ocitli na natáčení filmu Střihoruký Edward. Zde začíná jejich milostný příběh. Dvojice se stává jednou z nejikoničtějších a nejzajímavějších v Hollywoodu. Oba herci jsou krásní a extravagantní a přitahují pozornost svou ohromující láskou a glamrockovým vzhledem. Johnny se nechce držet zpátky, protože tvrdí, že dosud nikdy nikoho nemiloval, a po pouhých pěti měsících vztahu požádá Winonu o ruku. Oba se však nechají přemluvit společným přítelem, starším než oni, a svatby se zřeknou. Po čtyřech letech příběh mezi nimi končí, bez jakéhokoli prohlášení, zahalen tajemstvím náhle zmizí tak, jak se zrodil, a zanechá oba otřesené a rozrušené. Tetování, které jí Johnny předtím věnoval, se změní z "Winona Forever" na "Wino Forever". Po letech se má za to, že Johnny Depp Winonu ze své mysli nikdy nevymazal a naděje, že se ti dva dají znovu dohromady, stále žije.

6. David Bowie & Iman (1990 - 2016)

"Když jsem se na ni díval, tak jsem už myslel na jména dětí, které spolu budeme mít." Těmito slovy vyprávěl David Bowie, když se s Iman poprvé setkal v roce 1990 na večírku v Los Angeles. Oba se seznámili díky společnému kadeřníkovi. Navzdory své minulosti lamače ženských srdcí a své výstřednosti, která měla způsobit revoluci v kánonech mužské krásy, Bowie na onom večírku nevěděl, jak Iman, krásnou somálskou supermodelku, oslovit. Jako správný stratég zaslechl a vyslechl informaci o nadcházející obchodní cestě. Zapsal si den a letiště, kam se má vrátit, a stále ještě v panice, ji pozval na společný šálek čaje. Když Bowie na břehu Seiny poprvé požádal Iman o ruku, odmítla, protože ani jeden z nich se nikdy nesetkal se svou rodinou. White Duke se pak promění v Little Lorda, aby získal ruku své milované. "Už se nikdy znovu nevdám, David bude vždycky můj manžel, ne můj mrtvý manžel. Neříkej mu tak". Po 24 letech manželství a nečekané smrti Davida Bowieho jsou to slova, kterými na něj Iman vzpomíná.

7. John F. Kennedy Jr. & Carolyn Bessette (1992 - 1999)

John F. Kennedy mladší, syn Johna a Jackie Kennedyových, byl podle časopisu People považován za amerického starého mládence a "nejvíc sexy žijícího muže". Celý život mu u nohou ležely nejkrásnější a nejvlivnější ženy světa, ale stejně jako v nejkrásnějších milostných příbězích ani zde to nebyly vlastnosti potřebné k tomu, aby pronikly do Johnova srdce. Legenda vypráví, že se při běhu v Central Parku seznámil s Carolyn Bessette. Carolyn byla považována za nejkrásnější ze své školy, ale rozhodně to nebylo pro její krásu, že se dokázala prosadit v životě. Svou kariéru v rámci značky Calvin Klein začala jako obyčejná prodavačka a stala se múzou samotné značky. Prožili opravdový a upřímný milostný příběh, který však přerušila havárie letadla, jež pilotoval sám John, při níž oba milenci přišli o život.

8. Will Smith a Jada Pinkett (1995 - doposud)

Poprvé se setkali v roce 1990 při natáčení seriálu The Fresh Prince of Bel Air. On už tehdy získal hlavní roli, zatímco ona byla začínající herečka nominovaná na roli Willyho přítelkyně. Na place roli nedostala, ale o pět let později ji získala v reálném životě. Na Silvestra 1997 se Will Smith a Jada Pinkett vzali, oba oblečeni v bílém. Po krátké době se jim narodily děti Jaden a Willow. Ti dva jsou nejen manželi, ale také obchodními partnery, přáteli a důvěrníky. V průběhu let o nich kolovaly absurdní zvěsti, například že mají otevřený vztah, nebo že jsou dokonce oba homosexuálové a manželství používají jako zástěrku. Pravdou je, že Jada Willa podváděla s jiným mužem. Tato skutečnost vyvolala v páru zmatek, ale nikdy ne takový, aby se uvažovalo o rozvodu. Will Smith prohlásil, že ji nedokáže opustit: "Upřímně si myslím, že pro mě neexistuje jiná žena než Jada". Ti dva spolu vyrůstali a dokázali, aby láska triumfovala i v těch nejtemnějších chvílích.

9. David Beckham a Victoria Beckham (1998 - doposud)

4. července oslavili bývalý fotbalista David Beckham a bývalá Spice Girl Victoria 21 let manželství. "Čtyři děti, čtyři psi, tolik smíchu a každý den tě miluji víc a víc," tak Victoria ve svém příspěvku na Instagramu popisuje manželství s Davidem, díky němuž se stali téměř druhým "královským párem" v Anglii. David říká, že Spice Girls viděl v televizi před 23 lety a okamžitě propadl kouzlu "té v černém", ale jejich první setkání se uskutečnilo na začátku roku 1997 během charitativního fotbalového zápasu. Byla to láska na první pohled. V roce 1998 byly zveřejněny jejich zásnuby a v roce 1999 slaví svatbu i narození prvorozeného syna Brooklyna Josepha Beckhama. Síla jejich milostného příběhu spočívá v rovnováze, kterou se páru podařilo najít jak v rodinném vedení, tak ve zvládání hlasů tisku, který se opakovaně snažil vnést mezi ně svár sdělováním údajných (zůstalo jen u údajných) podrazů z jeho strany a kritizováním její tvrdé a drsné povahy. Těm dvěma se vždy podařilo, aby zvítězila láska, a ne pomluvy.

10. Jay-Z a Beyonce (2004 - doposud)

Ačkoli Beyoncé a Jay-Z jsou jedním z nejznámějších a nejvlivnějších párů na současné hudební scéně, je zajímavé, jak se jim od počátku jejich vztahu daří mít plné kontroly nad svým soukromím a manipulovat s hudebními. médii, aniž by kdy unikly drby, pokud je sami nechtěli šířit. Jejich příběh se vlastně datuje od přelomu 90. a 2000. let, kdy vzájemná umělecké pouto upevněné v písních "Bonnie and Clyde" a "Crazy in love" dozrálo v hluboký milostný příběh. Svůj vztah oba formalizovali tím, že se představili ruku v ruce během předávání hudebních cen MTV v roce 2004. Není málo těžkostí, kterým dvojice v průběhu dvaceti letech vášně a tří dětí (Blue Ivy, Sir a Rumi) musela čelit, a v tom jim byla hudba prostředkem katarze. Jejich umění je nástrojem, s nímž si ti dva vyprávějí a s nímž mluví o své lásce, aniž by se vyhýbali negativním tónům, a ve svých albech se naopak otevřeně zabývají choulostivými tématy, jako je jeho zrada s tajemnou "Becky s dobrými vlasy "a to, jak se s ní vypořádali. Terapeutická hudba a svědectví o lásce, která díky těmto skvělým komunikačním schopnostem dokáže překonat jakoukoli překážku.

11. Ellen DeGeneres & Portia De Rossi (2005 - doposud)

Slavná televizní moderátorka Ellen DeGeneresová se jako první žena dostala na obálku novin Times tím, že se vyoutovala. Naproti tomu australská herečka Portia De Rossi byla před setkáním s Ellen vdaná za muže, ale zároveň tajila svou skutečnou orientaci, protože se bála, že bude muset čelit veřejnému mínění. V roce 2004, po Portiině rozvodu, však osud obě ženy svedl dohromady při focení, zájem byl okamžitě oboustranný. V roce 2005 se jejich vztah dostal na veřejnost a Portia mohla otevřeně mluvit o své sexualitě, aniž by se obávala, že bude odsouzena. Od té doby jsou obě inspirativním párem pro celý svět. Jejich láska přesahuje jakoukoli formu odsuzování. V roce 2008 Kalifornie jako první stát uznala, že zákaz manželství osob stejného pohlaví je protiústavní, a tak se v témže roce vzali ve svém losangeleském sídle. V průběhu let otevřeli svá srdce třem kočkám a třem psům, ale nikdy necítili potřebu chtít děti. Je jim takhle dobře, jen ve dvou, jako milující se pár.

12. Kanye West & Kim Kardashian (2012 - 2022)

Příběh Kim a Kanyeho je jedním z nejpevnějších ve světě celebrit, kde je těžké najít pravou lásku. Ti dva byli spolu více než osm let, šest let byli manželé a mají spolu čtyři děti. K prvnímu setkání mezi nimi došlo v roce 2003 při natáčení videoklipu Brandy a Kanyeho. Kim se se zpěvačkou přátelila a Kanye se jí hned po spatření měl zeptat, kdo je ta neznámá dívka. V následujících letech se oba několikrát setkali, ale láska rozkvétala pomalu. Kim se totiž potýkala s krachem svého manželství. Poslední manželství, s Krisem Humphriesem, však vydrželo pouhých 72 dní, protože Kim připouští, že se do Kanyeho zamilovala po rozhovoru s ním při náhodném setkání. Po rozvodu ji Kanye pozve na svou přehlídku v Paříži a žertuje, že byla zorganizována jen proto, aby měl s Kim rande. Od té chvíle spolu ti dva skutečně začínají chodit. Příběh vyplouvá na povrch v roce 2012 s písní "Cold", v níž rapper věnuje několik veršů své milé. Svatba se koná v soukromí v roce 2014 ve Florencii. Od té doby pár, na který by si nikdo nevsadil, svou lásku stále oživuje. Po šesti letech manželství ztroskotalo na zvěstech o údajné nevěře a hlavně na hypotetické kandidatuře na prezidenta USA, kontroverzních twitterových a společenských prohlášeních a nervových zhrouceních Yeho, částečně způsobených bipolární poruchou, kterou trpí. Rozvod byl oficiálně stvrzen v roce 2022.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best