Home  /  Entertainment  /  Ben Affleck jako spoluzakladatel společnosti Nike Phil Knight ve filmu Air

Ben Affleck jako spoluzakladatel společnosti Nike Phil Knight ve filmu Air

Ben Affleck má mnoho tváří: Je to Batman, znuděný muž na Grammy Awards, fanoušek Dunkin' Donuts. V traileru k filmu Air k nim přidává i Phila Knighta.
13.02.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: MGM

Ben Affleck natočil film, v němž po boku Matta Damona ukáže, jak basketbalová legenda Michael Jordan přišla k výrobci obuvi Nike. Šéf značky Nike Sonny Vaccaro (Damon) a zakladatel Nike Phil Knight (Affleck) chtěli v 80. letech 20. století způsobit revoluci na trhu a získat k tomu slavného sportovce.

"Air" ukazuje snahu sportovní společnosti podepsat exkluzivní smlouvu s nadějným profesionálem NBA Michaelem Jordanem. Zbytek je sportovní a obuvnická historie, protože jak víme, dohoda se uskutečnila a časem se pro všechny zúčastněné strany ukázala jako velmi výhodná.

Kromě Afflecka a Damona se ve filmu objeví Chris Tucker, Jason Bateman, Viola Davis a Barbara Sukowa. Právě teď se můžete podívat, zda jsou všichni jmenovaní zobrazeni i v traileru:

Michael Jordan a boty Nike

Jordan ve spolupráci se společností Nike vytvořil skutečně legendární botu. V roce 2020 byl pár tenisek "Nike Air Jordan 1S" vydražen za 560 000 dolarů. Pár tenisek, které měl na sobě rapper Kanye West na předávání cen Grammy v roce 2008, byl později prodán za 1,8 milionu dolarů.

V říjnu 2021 se za 1,5 milionu dolarů vydražil pár bot "Nike Air Ships", které Jordan nosil na zápase ve své první sezoně v americké lize NBA. Pokud máte i vy dostatek finančních prostředků, můžete se o těchto nabídkách bot informovat v aukční síni Sotheby's.


Ukázalo se, že Affleck je tak trochu sneakerhead a bývá viděn v nepřeberném množství módních tenisek, od vzácných Nike dunks až po, ze všeho nejvíc, boty Travise Scotta pro Dior i Jordan Brand. 

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best