Home  /  Entertainment  /  Co přinesla konference Xbox & Bethesda Games Showcase?
ark

Co přinesla konference Xbox & Bethesda Games Showcase?

Dlouho očekávaná herní konference Xbox & Bethesda Games Showcase, která se konala 12. června, sice nebyla tolik nabitá, jak by se mohlo očekávat, nicméně přinesla řadu oznámení a solidních ukázek z připravovaných her pro Xbox, PC a cloud. Většina z nich přijde na trh v rámci Game Passu a jejich vydání je naplánováno ještě letos nebo v příštích 12 měsících.
25.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: ark

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších her a odhalení z Xbox & Bethesda Games Showcase:

Redfall  

Připravovaná kooperativní střílečka Redfall od Arkane Studios byla na herním veletrhu představena jako první, a to i přes její odložení na rok 2023. Během prezentace jsme mohli vidět in-engine gameplay, v němž přeživší prozkoumává krví nasáklé prostory a potkává hladového upíra. Kdysi malebné a klidné městečko Redfall je nyní noční můrou a naživu zůstanou jen ti nejdolnější.


Starfield  

Když přišla na řadu gameplay ukázka Starfieldu, oči všech se samozřejmě rozšířily. Bude to jeden z těch titulů, které vám bezpochyby ukradnou veškerý volný čas. Úvodní sekvence se odehrávala na měsíci Kreet a ukazovala první přistání hráče v malém vesmírném plavidle. Přestřelky a manipulace se zbraněmi působily  poněkud stroze, jelikož zbraně neměly velký zpětný ráz ani váhu a snímková frekvence je poněkud pomalá, nicméně vývojáři mají ještě dostatek času tyto nedostatky vylepšit. S vesmírnou lodí můžete letět a přistát na více než 1000 planetách v mnoha různých systémech. Vydání hry bylo původně naplánováno na listopad letošního roku, ale nakonec bude k dispozici až v roce 2023.  

Hollow Knight: Silksong bude uveden na Game Pass  

Tým Cherry nám konečně poskytl další ukázku hry Hollow Knight: Silksong. Během prezentace byly představeny rychlé herní souboje a bylo potvrzeno, že hra bude v den dostupná pro Xbox Game Pass a PC Game Pass. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.  

League of Legends, Valorant a další hry z portfolia Riotu přicházejí na Game Pass  

Riot Games přináší na Game Pass celou svou herní řadu. To zahrnuje League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics a Wild Rift.  Všechny tyto hry jsou již nyní zdarma, ale verze Game Pass vám odemkne všechny dostupné postavy v jednotlivých titulech, což je v případě League of Legends více než 160.   

Ark 2  

Během veletrhu byla představena hra Ark 2, přičemž záběry z enginu Unreal Engine 5 byly opravdu působivé. V traileru můžeme vidět skupinu dinosaurů, jež spolu bojují, včetně T-Rexe s brněním na hlavě, kterého ovládá hlavní postava, kterou ztvárnil Vin Diesel – poněkud unikátní způsob, jak přežít ve světě dinosaurů. Hra má vyjít na Xboxu, PC a cloudu v roce 2023.  

A Plague Tale: Requiem  

Středověká Francie vypadá opět nádherně, a to i se všemi těmi krysami, které přenášejí mor. Očekávejte nadpřirozené schopnosti, napínavý stealth gameplay a - pokud jsme vám to ještě neřekli - mnoho krys na obrazovce vašeho monitoru. Datum vydání zatím není známo, ale vývojáři trvají na tom, že hra vyjde ještě v letošním roce.  

Další Forza Motorsport se blíží  

Forza Motorsport 7 se po letech dočká dalšího pokračování. Studio Turn 10 Studios sice ještě nemá ani oficiální název osmého dílu, ale dle tvrzení vývojářů vyjde již jaře příštího roku. Společnost Microsoft uvedla, že hra bude na konzoli Xbox Series X vybavena technologií ray tracing v reálném čase, a označila ji za nejpokročilejší závodní hru vůbec.

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty je akční hra zaměřená na Japonsko a v den uvedení na trh se objeví v Game Passu. Z teaser traileru toho o specifikách hry moc nevíme, ale zdá se, že budete moci používat speciální koule, které vás posílí, a do cesty se vám vedle lidských nepřátel postaví i obří monstra. Výkonný ředitel herního oddělení Microsoftu Phil

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best