Home  /  Entertainment  /  Co se stane, když pes zdědí miliony?

Co se stane, když pes zdědí miliony?

Pes zdědí miliony a vytvoří se kolem něj téměř sektářské seskupení: takový je příběh nového dokumentu Gunther's Millions na Netflixu.
25.02.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Netflix

Téměř každá druhá domácnost v České republice má psa. A my, majitelé psů, si za svou lásku ke čtyřnohému příteli platíme nemalé částky. Podle průzkumů se odhaduje, že za zvířecí krmivo Češi utratí ročně až 5,6 miliardy korun. Pes je pro mnoho lidí nejen zvířetem, ale také členem rodiny, a proto se také obávají, co bude s jejich milovaným čtyřnohým přítelem, až tu nebude. To byl i případ Karlotty Liebenstein, která odkázala jmění svému německému ovčákovi Guntherovi. Netflix vypráví příběh nejbohatšího psa na světě Gunther's Millions. Je tento příběh skutečností, nebo jen PR trikem?

Upoutávka na bláznivý dokument Gunther's Millions na Netflixu

Ustup, Tygří králi: Guntherovy miliony přicházejí na Netflix

Ovčácký pes jménem Gunther zdědí majetek v hodnotě 400 milionů dolarů včetně různých vil a jachet. To, co se stane potom, je ještě neuvěřitelnější.

O tomto je dokumentární film Gunther's Millions na Netflixu

Legenda zní takto: nádherný německý ovčák jménem Gunther kdysi patřil Karlottě Liebenstein, záhadné, ale velmi bohaté hraběnce. Stará paní tragicky přišla o syna, a tak neměla žádné další dědice. Alespoň žádného na dvou nohách. Proto odkázala celé své jmění svému milovanému psovi. Zdá se, že je to dost bláznivé samo o sobě. Chlupatý milionářský dědic však nedokáže sám hospodařit s penězi ani s nemovitostmi. Protože otisky tlapek jako podpisy na smlouvách žádný soud neuznává. Hraběnka proto pověřila zastupováním přítele svého zesnulého syna, italského farmaceutického dědice Maurizia Miana. Mian se dal vesele do práce, vybudoval impérium Guntherovým jménem, investoval miliony do luxusních nemovitostí nebo do kontroverzních sociálních experimentů. Co prosím? Ano, Mian si najme partu mladých sexy modelů a modelek a předstírá, že s nimi chce založit popovou skupinu. Ve skutečnosti po nich chce, aby se ve jménu vědy zúčastnili orgií. Nebo něco podobného. Je to všechno dost šílené. Není divu, že tato bizarní snová pohádka vyvolává otázky.

Dokumentární film společnosti Netflix: Jsou The Gunther's Millions stejně dobré jako Tiger King?

Mohli bychom odpovědět jedním slovem, ale nechceme to pokazit. Stejně jako v případě Krále tygrů je příběh o Guntherových milionech, jeho společníkovi Mauriziovi Mianovi a dalších lidech, kteří se kolem zvířete shromažďují, čím dál zamotanější a také temnější. Mian je zábavný člověk, což se brzy ukáže. Čtyři hodiny by na dokumentární film nebyly potřeba. Už teď je ale jasné, proč Netflix bizarní příběh do pořadu vůbec zařadil. Protože je to absurdní - Gunther se plaví po moři na jachtě, zatímco mu vítr fouká kolem čumáku, v soukromém letadle nebo když kupuje Madonnin dům v Miami. Nebo to spíše dělá Maurizio Mian. Právě proto, že se na tu podívanou díváte celé hodiny, je konec spíše zklamáním. Není jasné, zda je dokument úspěšný, nebo jsme ho měli raději zůstat ušetřeni. Ale přesvědčte se sami. Můžeme však odhalit jednu skutečnost: Guntherů je poměrně dost. Ten v dokumentu Netflixu je Gunther VI.

Gunther's Millions se nyní vysílá na Netflixu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best