Home  /  Entertainment  /  Co si pustit na Netflixu v lednu 2023?

Co si pustit na Netflixu v lednu 2023?

Vikings: Valhalla, Dead Woman a Copenhagen Cowboy - Nový rok začíná ve znamení nejzajímavějších titulů Netflixu v lednu 2023.
30.12.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Netflix

Vánoční stromeček stále svítí v rohu místnosti, kila navíc, která jste během svátků nabrali, vám napínají opasek a nějak cítíte potřebu ležet na pohovce a nic nedělat. Takže nezbývá nic jiného než sledovat Netflix. Je dobře, že se v lednu objeví i nové zajímavé snímky.

Hlavní hity Netflixu v lednu

Netflix nemá v úmyslu přistupovat k novému roku tiše a rozjímavě. Četná pokračování, dokumenty o skutečných událostech a napínavé seriály slibují napínavé večery při streamování.

Kaleidoskop

Minisérie Kaleidoskop je nejen napínavý kriminální seriál volně založený na skutečném případu, ale také zajímavý experiment Netflixu. Banda mistrů zlodějů plánuje největší loupež a pustí se do zdánlivě nezničitelného trezoru. V každé epizodě příběhu, který se odehrává po dobu 25 let, se objevuje další kousek složité skládačky složené z korupce, chamtivosti, odplaty, intrik, loajality a podvodů. Jak to zloději provedli? Kdo vyvázne bez úhony? Komu lze věřit? Kaleidoskop je volně založen na skutečném případu, kdy se během hurikánu Sandy, který sužoval New York, ztratily dluhopisy v hodnotě sedmdesáti miliard amerických dolarů. Zvláštností seriálu je, že diváci sami rozhodují, v jakém pořadí budou seriál sledovat. Začínají určitými epizodami (např. "Žlutá" nebo "Zelená") a pak se ponoří hlouběji do svého osobního pořadí vyprávění s dalšími epizodami ("Modrá", "Fialová" nebo "Oranžová" následovaná "Červenou" nebo "Růžovou"), až se všechny dějové linie opět spojí ve finále sezóny "Bílá". Jak zažijete barvy Kaleidoskopu? Kaleidoskop startuje hned 1. ledna.

Bernie Madoff: The Monster of Wall Street

Opravdu může jeden člověk sám zorganizovat podvodný systém a zpronevěřit přitom více než 64 miliard amerických dolarů? Ne, tvrdí mnozí odborníci a společníci Bernieho Madoffa. Madoff byl uznávaný makléř z Wall Street, který zničil životy mnoha lidí a byl odsouzen ke 150 letům vězení. Tento čtyřdílný dokumentární seriál s rozsáhlými informacemi od informátorů, zaměstnanců, vyšetřovatelů a obětí, stejně jako s dosud neviděnými videozáznamy výslechů samotného Madoffa, sleduje Madoffův vzestup. Odhaluje také řadu spolupachatelů a finanční systém plný institucí, které byly ochotny před Madoffovým podezřelým chováním zavírat oči, což nevyhnutelně vyvolává naléhavou otázku, zda by se takový zjevný a významný podvod mohl opakovat. Film Bernie Madoff: Monstrum z Wall Street bude k dispozici od 4. ledna.

Totenfrau

Brünhilde Blum je majitelkou pohřebního ústavu ve známém lyžařském středisku. Za vysněným výhledem na hory se skrývají strašlivá tajemství. Blumův manžel chtěl tato tajemství odhalit, ale než se tak stane, je před očima své ženy zabit. Vdova si nejprve myslí, že šlo o nešťastnou náhodu, ale pak najde v manželových věcech věci, které ji donutí vše zpochybnit. Vydává se na cestu pomsty, ale během ní se z lovce stává štvanec. Německo-rakouský seriál Totenfrau začíná na Netflixu 5. ledna.

Copenhagen Cowboy

Fanoušci noiru si přijdou na své díky skandinávskému seriálu Kodaňský kovboj. V centru pozornosti šesti dílů je mladá a tajemná Miu. Po letech služby se odváží začít nový život v temném zločineckém podsvětí Kodaně, kde hledá spravedlnost a pomstu. Při tom se setkává se svou úhlavní nepřítelkyní Rakel, s níž se vydává na odyseu reálným i nadpřirozeným světem. Minulost nakonec změní a určí budoucnost obou žen, které zjistí, že nejsou samy. Seriál Kodaňský kovboj je k vidění na Netflixu od 5. ledna.

The Memorable Case of Mr Poe

Vyšetřovatel Augustus Landor chce mít opravdu jen klid. Je v důchodu, trochu unavený životem a žije sám v lese. Nechť konec prostě přijde. Pak je ale zavolán na vojenskou akademii ve West Pointu. Dějí se tam podivné věci. Mladý kadet prý spáchal sebevraždu, ale když je tělo uloženo, někdo mrtvému vyřízne srdce. Landor se sám bez pomoci daleko nedostane; kadeti dodržují přísahu, že o tom nikomu zvenčí neřeknou. Proto potřebuje zasvěceného člověka - v podobě mladého Edgara Allana Poea. Excentrický mladík se zálibou v poezii, který nesnáší každodenní tvrdou vojenskou rutinu. Pamětihodný případ pana Poea se na Netflixu objeví 6. ledna.

Vikings: Valhalla

V první sezóně seriálu Vikings: Valhalla jsme byli svědky pádu vikinské pevnosti Kattegat. Nyní jsou Leif Eriksson, jeho ohnivá a svéhlavá sestra Freydis Eriksdotter a ambiciózní severský princ Harald Sigurdsson, který stále sní o trůnu, uprchlíky ve Skandinávii. Musí si najít nový domov a zároveň plánovat, jak získat zpět ten starý. Druhá série seriálu Vikings: Valhalla začíná 12. ledna na Netflixu.

Break Point

Tenis má image ušlechtilého sportu. Někteří hráči však svým uměním skutečně hýbou tímto sportem. Také proto, že některé tenisové legendy odcházejí do důchodu. V seriálu Break Point se s těmito profesionálními tenisty setkáte v rozmezí jednoho roku, kdy se účastní turnajů ATP a WTA po celém světě. Od zranění ohrožujících kariéru a emocionálních zklamání až po triumfální vítězství a soukromé chvíle mimo kurt - diváci nahlédnou do zákulisí stresujících životů nejlepších světových tenistů. Od 13. ledna je Bod zlomu k dispozici na Netflixu.

Big Mäck: Gangster und Gold

Není měsíce, kdy by na Netflixu nebyl k vidění dokument o skutečném zločinu. Tentokrát se zabývá zajímavým případem z Německa. V centru pozornosti je outsider Donald a gangster rapper Xatar. Donald Stellwag byl vždycky outsider, který byl šikanován. Jakmile může, opouští svou malou bavorskou vesnici a odjíždí do Frankfurtu, kde se rychle dostává do kontaktu s drogami. Zrovna když se jeho život vrací do správných kolejí, je z těchto kolejí opět vyveden. V televizním pořadu "Aktenzeichen XY" je spojen s bankovní loupeží. Popis pachatele zní: velmi vysoký a nápadně korpulentní. Stellwag je přesně takový. Kontroverzní znalec přesvědčuje soudce o Stellwagově vině kvůli údajně charakteristickému ušnímu lalůčku. Je odsouzen a navzdory alibi stráví devět let ve vězení. Necelé dva týdny po propuštění se dozvídá, že skutečný pachatel byl dopaden. Stellwag se stává skutečnou mediální hvězdou. Když je však přepaden transportér zlata a zlato v hodnotě 1,8 milionu eur je uloupeno, vše se změní. U soudu vypovídá vůdce pachatelů, známý gangsterský rapper Xatar. Zloději zlata a jejich oběti mají jedno společné. Všichni znají Donalda Stellwaga. Páchá nyní zločiny, které si již odseděl? Spoluvězni, přátelé z dětství a obchodní partneři v dokumentu vykreslují ucelený obraz Donalda Stellwaga. Poprvé se k tomu vyjadřuje i sám Stellwag. Zatím nebyl zveřejněn žádný trailer. Dokument Big Mäck: Gangster and Gold bude na Netflixu uveden 20. ledna.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best