Home  /  Entertainment  /  Co vám celebrity zatajily

Co vám celebrity zatajily

Zajímavá, bizarní a bláznivá fakta o celebritách, o kterých málokdo ví.
06.11.2022
Text: Daniel Schieferdecker
Foto: Getty Images

Když jste celebrita na očích veřejnosti, zejména takzvaná superstar, často vám nezbývá mnoho tajemství, která jste si nechali pro sebe. V určitém okamžiku většinu z nich odhalí tisk a vy nakonec vedete jakýsi život akvarijní rybíčky. Někdy však ještě existuje několik posledních tajemství nebo alespoň málo známých detailů, které ještě ne každý zná. U nás ne.

Zajímavá, bizarní a bláznivá fakta o celebritách, o kterých málokdo ví

A protože samozřejmě všichni nechceme, aby superhvězdy odcházely do předčasné penze kvůli nedostatku soukromí, navrhujeme: Nikomu to neříkejte.

1. Natalie Portman publikovala ve vědeckých časopisech

Že je Natalie Portman vynikající herečka, by mělo být známo nejpozději od jejího oscarového vítězství za Black Swan. Ale je také neuvěřitelně inteligentní. Hovoří plynně anglicky, hebrejsky a francouzsky, ale také španělsky, německy a japonsky. Do roku 2003 studovala psychologii na Harvardu a podílela se na dvou výzkumných pracích, které byly publikovány ve vědeckých časopisech. Jedna z nich se týkala kognitivních procesů v čelním laloku kojenců.

2. Benedict Cumberbatch byl kdysi unesen

Před několika lety byl Benedict Cumberbatch skutečně unesen s použitím zbraně. Herec Doctora Strange natáčel v roce 2005 v Jihoafrické republice (seriál To The Ends Of The Earth) se dvěma přáteli a byl unesen spolu se svými spolucestujícími. Tři z nich měnili pneumatiku nedaleko Durbanu, když je pod pohrůžkou střelné zbraně přinutili, aby se svázaní vtěsnali do zavazadlového prostoru. Únosci je však z neznámého důvodu propustili kdesi uprostřed pustiny. Nikomu se nic nestalo. Tento otřesný zážitek však v Cumberbatchovi zanechal trvalé stopy.

3. Elvis Presley byl blonďák

Letos měl premiéru životopisný film Elvis o králi rokenrolu. A v něm se Elvis Presley opět objevil s černými vlasy. Co však mnoho lidí neví: Elvis byl od přírody blondýn. Jeho osobní kadeřník Larry Geller musel králi barvit vlasy každé dva až tři týdny.

4. Christopher Walken začínal jako krotitel lvů

Christopher Walken je známý jako charismatický herec, ale v mládí měl opravdu neobvyklou vedlejší práci: byl krotitelem lvů. Jako šestnáctiletý nastoupil do cirkusu a dostal nabídku pracovat jako asistent krotitele lvů. Měl na starosti lvici jménem Sheba, stál s ní v kleci, práskal bičem a nutil ji dělat panáčkovat. Walken o tom v jednom rozhovoru řekl: „Mám rád kočky. Poskytují vám dobrou společnost.“

5. Bryan Cranston byl před mnoha lety podezřelý z vraždy

Hvězda seriálu Breaking Bad kdysi jako dvacetiletý mladík pracoval v restauraci. Tamního šéfkuchaře nenáviděl celý personál - včetně Cranstona. Z legrace se zaměstnanci bavili o tom, jak by kuchaře zavraždili, a Cranston řekl, že by ho rozsekal, uvařil ve woku a naložil na lepkavou rýži. O něco později, když byl Cranston se svým bratrem na výletě na motorce, byl kuchař skutečně zavražděn - a Cranston se stal podezřelým z vraždy. Policie měla podezření, že po činu uprchl ze státu. Vyšetřování proti Cranstonovi však bylo po krátké době zastaveno a obvinění stažena.

6. Otec Woodyho Harrelsona byl dvojnásobným vrahem

Zní to skoro, jako by si Woody Harrelson do životopisu zapsal hollywoodského scenáristu, ale je to pravda: jeho otec Charles Voyde Harrelson, s nímž se Woodyho matka rozvedla, když byly synovi pouhé čtyři roky, byl vrah. V roce 1968, když bylo Woodymu pouhých sedm let, byl jeho otec odsouzen za vraždu texaského podnikatele. O jedenáct let později přibylo další obvinění z vraždy federálního soudce. Otec Woodyho Harrelsona zemřel v roce 2007 ve vězení na infarkt.

7. Sestra Jacka Nicholsona je jeho matkou

Tedy alespoň tak nějak. Jack Nicholson totiž až ve svých 37 letech zjistil, že žena, kterou celý život považoval za svou sestru, je ve skutečnosti jeho matka. Protože jí bylo v době Nicholsonova narození pouhých 17 let, vydávala se jeho babička za jeho matku. Jestli to nevyvolalo nějakou psychickou újmu...

8. Každá z manželek Toma Cruise byla vždy o jedenáct let mladší než její bezprostřední předchůdkyně

Tom Cruise to začal s Mimi Rogers (narozena 1956, vdaná 1987-1990), pak přišla Nicole Kidman (narozena 1967, vdaná 1990-2001), kterou úspěšně následovala Katie Holmes, narozená v roce 1978 (vdaná 2006-2012). Narození v roce 1989: Pozor!

9. Charlie Chaplin si prý sám sobě vůbec nebyl podobný

Charlie Chaplin je dodnes jedním z nejvýznamnějších komiků 20. století a už za svého života byl hvězdou. Jednou se z legrace zúčastnil soutěže v imitování Charlieho Chaplina, ale skončil až třetí.

10. Karolína Kurková nemá pupík

Drobné vady na kráse nemusí nutně bránit působivé kariéře na přehlídkovém mole - jako v případě Karolíny Kurkové. Česká supermodelka už nemá po operaci břicha pupík. Na místě, kde dříve býval, je jen malá prohlubeň. Když na módních přehlídkách nosí odhalené břicho, má pupík namalovaný.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best