Home  /  Entertainment  /  Come on, Barbie, let's go party!
Barbie

Come on, Barbie, let's go party!

Od momentu, kdy se objevila zpráva, že v Hollywoodu vzniká film o Barbie, všechny zajímalo, jak bude vypadat hraná verze ikonické panenky z Malibu, která se má na filmovém plátně objevit v červenci příštího roku. Kdo se ujme hlavní role a co vše můžeme od připravovaného snímku očekávat?
25.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Profimedia

Nejslavnější a také nejkontroverznější panenku všech dob ztvární hvězda filmů Tenkrát v Hollywoodu či Vlk z Wall Street Margot Robbie a chybět nebude ani její pohledný přítel Ken, kterého si zahraje držitel pěti Zlatých glóbů Ryan Gosling. Ve snímku se má objevit také Will Ferrell v roli šéfa americké společnosti Mattel, jež panenky Barbie vyrábí.

Koncem dubna studio Warner Bros. zveřejnilo první fotografii z filmu, na níž se filmová Barbie usmívá ze svého růžového retro kabrioletu. Musíme říct, že Robbie byla opravdu geniální volbou. Před pár dny jsme se konečně dočkali také ukázky Goslinga coby Kena, který si kvůli roli obarvil vlasy na platinovou blond. Už teď je jisté, že nebude ochuzen o záviděníhodný six-pack, dokonalé opálení či americký úsměv a dočká se také svého personalizovaného spodního prádla. KEN is the new CK. 

Robbie, která připravovaný snímek také produkuje, přiznala, že film "s sebou nese spoustu nostalgie", aby dokonale vystihl a uctil odkaz panenky, jež ovlivnila tolik generací. "S tím přichází také řada výzev, jakým stylem se snímek bude ubírat," prozradila herečka. „Myslím, že je to skvělá příležitost, jak do světa přinést trochu pozitivity, a také šance přitáhnout mladší publikum," řekla pro server Variety.

Barbie

Děj filmu lze prý shrnout jako cesta za sebepoznáním. Barbie je vyhnáná z Barbielandu, protože se stala nekonvenční a porušuje zažitá pravidla, jak by se měla skutečná panenka chovat a vypadat. Vydává se do tedy do reálného světa, kde si uvědomí, že dokonalost a štěstí nejsou tím, za co je celou dobu považovala a musí zachránit svůj růžovoučký svět dřív, než bude pozdě.

O scénář k filmu se postarali Noah Baumbach a Greta Gerwig (Lady Bird; Malé ženy), která bude snímek také režírovat. Jelikož se předpokládá, že Barbie bude jedním z největších filmů příštího roku, již teď vznikají další hrané adaptace společnosti Mattel. V roce 2021 bylo oznámeno, že Lena Dunham (Girls) má režírovat film o Polly Pocket, v jehož titulní roli se představí herečka Lily Collins (Emily in Paris).

Objednejte si předplatné Esquire

Předplatné

Doporučujeme

#man at his best