Home  /  Entertainment  /  Comic-Con 2022: Marvel ohlásil filmové a seriálové novinky až do roku 2025
Marvel

Comic-Con 2022: Marvel ohlásil filmové a seriálové novinky až do roku 2025

Fanoušci marvelovek mají nefalšovaný důvod k oslavě. Na nabitém panelu Marvel Studios na legendárním Comic-Conu – nejslavnějším festivalu popkultury – se totiž po delší době dočkali nespočtu oznámení, trailerů či dat vydání chystaných filmových a seriálových novinek tohoto komiksového giganta.
25.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Společnost Marvel Studios uzavřela letošní ročník Comic-Conu v San Diegu s opravdu velkou pompou. Superhrdinské studio představilo celou řadu dříve odhalených projektů jako Black Panther: Wakanda Forever, Ant-Man 3, Blade nebo Fantastická čtyřka, a zároveň ohlásilo nové filmy a seriály, na kterých se pracuje, jako jsou Strážci Galaxie vol. 3 nebo Avengers: Kang Dynasty a Avengers: Secret Wars.  

Asi největším z velkolepých oznámení ohledně chystaných filmů a seriálů (ve spolupráci s Disney), bylo odhalení dvojice nových filmů s Avengery – Avengers: The Kang Dynasty a Avengers: Secret Wars, které budou uvedeny 2. května 2025, respektive 7. listopadu 2025. Ačkoli bratři Russoovi projevili zájem o režii chystaného dílu Secret Wars, šéf Marvel Studios Kevin Feige pro server Deadline uvedl, že Russoovi v současné době s filmem "nejsou spojeni".

Feige, který na Comic-Conu osobně představil řadu chystaných novinek, mimo jiné prozradil, že filmy 4., 5. a 6. Fáze filmového vesmíru Marvel budou vycházet pod názvem "Multiverse Saga", jež navazuje na předešlou "Infinity Saga“. Chystaná Fáze 5 oficiálně odstartuje filmem Ant-Man and the Wasp: Quantumania a následovat budou snímky jako Strážci Galaxie Vol. 3, Blade a Captain America: New World Order, společně s dlouhým seznamem seriálů, které se objeví na Disney+. Mezi zajímavé tituly, které se chystají, patří Secret Invasion, druhá série seriálu Loki, Ironheart a nově oznámený Daredevil: Born Again. Fáze 6 pak bude uvedena debutem Fantastické čtyřky v MCU, a to 8. listopadu 2024.  

Na závěr všech novinek, které se objevily na panelu na Comic-Conu, představilo Marvel první trailer k filmu Black Panther: Wakanda Forever. Na pódium v hale H vystoupil dojatý Ryan Coogler, režisér snímku, aby promluvil o odchodu legendárního herce Chadwicka Bosemana a také o tom, jak se jeho odkaz promítne do druhého dílu. Poté představil rozsáhlé obsazení filmu, včetně nových tváří jako Dominique Thorne, Tenocha Huerty, Michaely Coel.  

Trailer k filmu začíná ukázkou truchlícího národa po smrti krále T'Chally. Zatímco se Wakanda snaží znovu postavit na nohy, začíná se vynořovat nová hrozba. V prvním traileru se nám blíže představí Namor Sub-Mariner, kterého hraje Tenoch Huerta. Král Atlantidy, který povstal z oceánu, pochází z civilizace inspirované Aztéky a jeho cílem je Wakanda. Soudě podle prvních záběrů se máme opravdu na co těšit.

Níže si můžete prohlédnout seznam filmů 4., 5. a 6. fáze MCU, které Marvel Studios o víkendu oznámilo:  

Fáze 4  

She-Hulk: Attorney at Law - 17. srpna 2022

Black Panther: Wakanda Forever - 11. listopadu 2022

Fáze 5  

Ant-Man a Wasp: Quantumania - 17. února 2023

Secret Invasion - jaro 2023

Strážci Galaxie Vol. 3 - 5. května 2023

Echo - léto 2023

The Marvels - 28. července 2023

Loki Season 2 - léto 2023

Ironheart - podzim 2023 

Blade - 3. listopadu 2023

Agatha: Coven of Chaos - zima 2023

Daredevil: Born Again - jaro 2024

Captain America: New World Order - 3. května 2024

Thunderbolts - 26. července 2024  

Fáze 6  

Fantastická čtyřka - 8. listopadu 2024

Avengers: Kang Dynasty - 2. května 2025

Avengers: Secret Wars - 7. listopadu 2025

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best