Home  /  Entertainment  /  CR7: Vznikl jako osobní vtip a stal se virálním

CR7: Vznikl jako osobní vtip a stal se virálním

Jak nová oslava gólu Cristiana Ronalda obletěla svět.
15.11.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Cristiano Ronaldo, který se letos poprvé musel vypořádat s vlastní smrtelností a trenér Manchesteru United Erik ten Hag ho opakovaně nechal na lavičce, to neměl v kariéře nejjednodušší. V posledních zápasech se však CR7 vrátil do sestavy a následně i k tomu, aby byl na hřišti rozhodujícím hráčem i svými góly. A právě po vstřelení vítězného gólu proti Evertonu Ronaldo místo aby oživil slogan SIUUUU, zvolil zcela protikladnou oslavu. Jestliže všechny ostatní oslavy CR7 byly demonstrací jeho fyzické síly, superhrdinským skokem, výkřikem do nebe, tato si pohrává se zrajícím portugalským hrdinou a zejména s pozicí, kterou zaujímá během svého vytouženého odpočinku v letadle či týmovém autobuse.

Cristiano je totiž proslulý metodickou péčí o své tělo, která je jedním z důvodů jeho dlouholeté kariéry na nejvyšší úrovni, a stal se příkladem pro své mladé spoluhráče, kteří se však zřejmě neubránili posměškům, že má ve spánku ruce propletené na hrudi. Klasický starší postoj, skoro stejně starý jako jejich sepnutí za zády při sledování ochozů, který s netušeným sebemrskačstvím Cristiano napodobil hned po svém návratu, když skóroval nejprve proti Evertonu a později v Evropské lize s Šeriffem Tiraspol. Možná však ani on nečekal, že toto gesto, zrozené z potměšilého vtipu, nakonec za necelý měsíc obletí svět.

Ve skutečnosti se okamžitě poté, co se snímky oslavy CR7 objevily na sociálních sítích, začali fotbalisté ze všech lig, kontinentů a úrovní jeho gesto napodobovat. Vlna, která se nezastavila jen u fotbalu, ale přelila se i do dalších sportů, od NFL až po kriket, což dokazuje, že Portugalec má na mezinárodní sport stále nepřekonatelný vliv. Nejuctivější pocty se dočkal od svého mladého spoluhráče Garnacha, který svůj první profesionální gól zpečetil právě využitím asistence CR7; nejméně uctivá byla ta od Oscara Bobba, útočníka Manchesteru City U21, který tímto způsobem oslavil čtyři góly, jež vstřelil právě proti mladším bráškům United. Ale po SIUUUUUUU, skoku Super Saiyana, zatnutých svalech, nyní, když se tento poslední již stal virálním, můžeme říci, jak se vliv oslavných gest Cristiana Ronalda přinejmenším vyrovná počtu jeho gólů.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best