Home  /  Entertainment  /  Diddy na seznamu nejbohatších hiphopových umělců roku 2022

Diddy na seznamu nejbohatších hiphopových umělců roku 2022

Na seznamu, který sestavil bývalý redaktor časopisu Forbes pro zábavní průmysl Zack O'Malley Greenburg, se objevili také Jay-Z, Dr. Dre a podnikatel s trávou Berner.
03.11.2022
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Podle nové zprávy bývalého redaktora časopisu Forbes pro zábavní průmysl Zacka O'Malleyho Greenburga, který se nyní věnuje hudebnímu byznysu v Substacku, nashromáždilo pět nejbohatších hiphopových interpretů dohromady majetek ve výši 3,8 miliardy dolarů. Je to o několik milionů více než 3,17 miliardy dolarů před pandemií, ale rozložení bohatství doznalo v tomto týdnu významných změn.

Jay-Z nadále vládne jako nejbohatší hiphopový umělec s čistým jměním 1,5 miliardy dolarů a stále se veze na vrcholu od roku 2019, kdy se stal prvním miliardářem tohoto žánru. V závěsu za ním je nyní Sean „Diddy“ Combs, který s čistým jměním ve výši 1 miliardy dolarů vystřídal svého bývalého spolupracovníka Kanyeho Westa poté, co mu řada antisemitských a protičernošských výroků zamotala obchodní transakce natolik, že jeho celkové jmění kleslo z údajných 2 miliard dolarů na zhruba 500 milionů.

Největší pokles Westova čistého jmění způsobila ztráta jeho smlouvy se společností Adidas, která na začátku tohoto týdne vydala prohlášení, v němž uvedla: „Adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů. Yeovy nedávné komentáře a činy jsou nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušují hodnoty společnosti, kterými jsou rozmanitost a inkluze, vzájemný respekt a spravedlnost.“

Zdánlivě neznepokojený - jako by měl na výběr - se rapper po několikadenním zákazu vrátil na Instagram, aby prohlásil: „Peníze nejsou to, kdo jsem. Lidé jsou to, kdo jsem.“

Diddy se mezitím dostal do klubu miliardářů díky dlouholetým investicím a zhodnocení majetku, včetně partnerství se společností Diageo, které mu ročně vynáší 60 milionů dolarů. Hudebník, který se stal podnikatelem, těží také ze svého částečného vlastnictví tequily DeLeon a mediální sítě Revolt, která byla spuštěna v roce 2013 a v níž je Diddy většinovým akcionářem.

Seznam uzavírají dva umělci, kteří se ubírají zdánlivě opačným směrem - jeden klesá, zatímco druhý stoupá. Gilbert „Berner“ Milam přistál na čtvrté pozici seznamu s čistým jměním 410 milionů dolarů, a to především díky svému konopnému impériu Cookies v oblasti Bay Area. Společnost celosvětově prodává 70 variet marihuany a dalších 2 000 produktů souvisejících s trávou. Berner, který je také rapperem, si ve společnosti udržuje odhadovaný 30% podíl a předpokládá se, že v budoucnu dosáhne statusu miliardáře.

Dr. Dre je s čistým jměním 400 milionů dolarů v těsném závěsu za Bernerem, i když se neočekává, že by jeho jmění vzrostlo tak výrazně jako u konkurence. Přestože Dreho čisté jmění kdysi dosahovalo 800 milionů dolarů, jeho majetek se zmenšil po vytvoření hudební akademie s Jimmym Iovinem - což ho stálo 70 milionů dolarů - a po koupi losangeleského sídla Toma Bradyho a Giselle Bundchen za 40 milionů dolarů. Do konce roku by měl Dr. Dre předat dalších 50 milionů dolarů jako součást stamilionového vyrovnání své bývalé manželce, z nichž polovina již byla vyplacena.

Žebříček nejbohatších hiphopových umělců vychází z odhadů, které kromě rozhovorů s nejrůznějšími zdroji - od manažerů a právníků až po samotné umělce - a veřejných dokumentů oceňují známá aktiva a závazky v portfoliu každého umělce.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best