Home  /  Entertainment  /  Dva youtubeři natočili horor a trailer k filmu Talk to Me už teď ohromuje diváky

Dva youtubeři natočili horor a trailer k filmu Talk to Me už teď ohromuje diváky

Mia se zapojí do hry na večírku ve filmu Mluv se mnou. Kruté následky na sebe nenechají dlouho čekat.
29.04.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: A24/Capelight

To je docela slušný nástup, když v polovině dubna prohlásíte, že nejlepší horor roku je na cestě. Ale v případě chystaného hororového šoku Talk to me (Mluv se mnou) by to opravdu mohla být pravda. Před tím, než film v červenci (pravděpodobně) vstoupí do našich kin, byl právě zveřejněn první trailer. Na serveru Rotten Tomatoes má film Talk To Me skóre 97 procent při 58 recenzích. Krvavý útok nožem, brutální sebevražda a přejetý klokan (jsme v Austrálii) šokují už v prvních minutách. To zní slibně.

Upoutávka na film Talk to Me

Kdo by to byl řekl, že se z malého australského nezávislého filmu, který měl premiéru na festivalu Sundance, stane jeden z nejočekávanějších hororů roku? Danny a Michael Philippouovi, známí především díky svému YouTube kanálu RackaRacka, představují své nové dílo a vy byste se měli posadit k traileru na film Talk to Me. Je o drogách, traumatech, voyeurismu a děsivé ruce.

Působivý trailer k hororu Talk to Me (Mluv se mnou)

Proč jsou párty triky s duchy špatný nápad: o tom je horor Talk to Me

Co děláte na večírku, když klesne nálada a vy se nudíte? Vytáhnete párty hry! Pravda nebo úkol a točení lahví jsou sice standardní, ale tak trochu okoukané, stejně jako deskovka Ouija. Ve filmu Talk to Me je to keramická ruka, která má svůj grandiózní nástup. Každý host, který se toho odváží, uchopí ledové prsty a řekne "Mluv se mnou" a na 90 sekund vás posedne "temná strana", která by vám v ideálním případě měla poskytnout odpovědi na důležité otázky. Pokud tuto dobu překročíte, vyvolaných duchů se již nikdy nezbavíte. Pro Miu to přichází právě včas, prostřednictvím Snapchatu se spolu se svou nejlepší kamarádkou Jade dozví, že v okruhu jejích přátel probíhají démonické zkoušky odvahy. V den druhého výročí smrti své matky se zapojí do hry. Přemýšlí, zda byla smrt její matky skutečně nehoda, nebo snad sebevražda. Není si také jistá, zda v dramatu nehraje roli její otec. Brzy si uvědomí, že rozpoutala síly, které už nelze ovládnout. Co ruka jednou sevřela, to už nepustí.

Mluv se mnou: od videa na YouTube k hororu

Už při premiéře na filmovém festivalu bylo rychle jasné, že Talk to Me se liší od známých teenagerských hororů. Běžný názor je, že internetové osobnosti toho moc nezmůžou. Danny a Michael Philippouovi, kteří jsou kvůli svému obsahu na internetu často vystaveni stresu, dokazují opak. Jejich videa se vyznačují krvavými efekty a odvážnými kaskadérskými kousky. To byl pravděpodobně dobrý trénink pro jejich vstup do hororové branže. Zároveň se Talk to Me netváří jako amatérské video, ale jako rozsáhlá produkce. Některé zdařilé sekvence násilí a psychologické motivy jej zřetelně vyzdvihují nad průměr a potěší hororové fanoušky.

Snímek Mluv se mnou vstoupí do českých kin pravděpodobně 27. července 2023.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best