Home  /  Entertainment  /  Elvis je zpátky!
Elvis

Elvis je zpátky!

Po téměř 10 letech se uznávaný australský režisér Baz Luhrman vrací s novým snímkem - netrpělivě očekávaným životopisným filmem Elvis, který sleduje bouřlivý život a hvězdnou kariéru krále rock 'n' rollu.
19.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty images

V hlavních rolích se představí Austin Butler coby hudební legenda a Tom Hanks jako jeho kontroverzní manažer. Jeden z nejočekávanějších snímků roku zkoumá život a tvorbu Elvise Presleyho, jeho vzestup ke slávě a také komplikovaný vztah s jeho manažerem Tomem Parkerem, který trval více než 20 let. Ústřední postavou ve filmu je také je jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších osob v Elvisově životě, Priscilla Presley, kterou si zahrála austrálska herečka Olivia DeJonge.

Kdo je Austin Butler?

Tento třicetiletý herec pocházející z Kalifornie se stal populárním díky vystupování v seriálech jako The Carrie Diaries nebo Arrow a střihl si také roli ve filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Butler byl do role Elvise oficiálně obsazen v červenci 2019 poté, co se zúčastnil konkurzu s podmanivou interpretací písně Unchained Melody, s kterou sklidil u režiséra filmu obrovský úspěch. O ztvárnění Elvise se ucházela více než stovka herců, mezi nimi takové hvězdy, jako jsou Harry Styles, Miles Teller či Ansel Elgort.

V rozhovoru pro Hollywood Reporter herec otevřeně řekl, že ho role Elvise pohltila natolik, že se snažil hudební ikonu co nejpřesněji napodobit – četl, sledoval a poslouchal všechno, co se týkalo Presleyho. "Když jsem začal s procesem proměny v Elvise, chtěl jsem, aby byl můj hlas totožný. Rok předtím, než jsme začali natáčet, jsem se intenzivně věnoval hlasovému tréninku. Pořád dokola jsem sledoval a poslouchal vše, co se dalo,” řekl Butler o studiu Elvisových filmů a koncertů. Pracoval také s choreografem, aby se pohyboval stejně jako Elvis a setkal se i s Presleyho bývalou manželkou Priscillou Presleyovou, která herci vyjádřila svou podporu.

Režisér Baz Luhrmann prozradil, že vidí určité souvislosti a podobu mezi Butlerem a Presleym. „Austin má v sobě stejné kvality jako Elvis. Navenek je neskutečně milý, ale uvnitř se odehrává něco mnohem hlubšího,” vyjádřil se Luhrmann. Byl prý tak dobrý, že někdy těžko rozeznával, zda herec svou roli jenom hraje, nebo je Elvisovi tolik podobný.

Když se v březnu 2020 natáčení předčasně zastavilo poté, co byl Tom Hanks diagnostikován a hospitalizován s koronavirem, rozhodl se Butler zůstat v Austrálii a pokračovat ve studiu Elvise, aby se mohl hlouběji ponořit do své role. V květnu letošního roku prozradil, že po skončení natáčení byl taktéž hospitalizován poté, co se na druhý den probudil s nesnesitelnými bolestmi. Herci byl diagnostikován virus, který způsobuje zánět slepého střeva, a týden musel strávit na lůžku. Jak důvěryhodně se Butlerovi podařilo ztvárnit postavu Elvise se můžete přesvědčit již 23. června.

Objednejte si předplatné Esquire

Předplatné

Doporučujeme

#man at his best