Home  /  Entertainment  /  Filmy o nájemných vrazích: Nové trháky a staré klasiky, které byste měli znát

Filmy o nájemných vrazích: Nové trháky a staré klasiky, které byste měli znát

Určitě je to jeden z nejslavnějších nájemných vrahů: Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) z filmu Pulp Fiction. Tyto filmy s profesionálními zabijáky stojí za zhlédnutí.
05.06.2023
Text: MARIO MIRSCHBERGER
Foto: ddp

Na nájemných vrazích je vzrušující to, že je těžké si představit, že skutečně existují. Ale my to víme nejlíp. Zda jsou přesně takoví, jak je známe z hollywoodských filmů, je však sporné. Jde především o pohledné muže a ženy, kteří se s cool hláškami zbavují všeho, co jim stojí v cestě. Dokážou cokoli, zacházet s jakoukoli zbraní na světě, znají všechny psychologické triky a samozřejmě, pokud je k dispozici vrtulník, umí s ním létat. Nájemní vrazi jsou fascinující - a proto jsme pro vás sestavili nejlepší filmy s nimi. Někdy jsou docela sympatičtí, ale někdy zase naprosto uncool.

1. Léon

Léon (Jean Reno) je osamělý nájemný vrah, který žije a pracuje v newyorském bytě. Jednoho dne se Léon spřátelí s mladou sousedkou Mathildou (Natalie Portman) poté, co její rodinu vyvraždí zkorumpovaní policisté. Léon se traumatizované dívky ujme a učí ji řemeslu nájemného vraha, aby jí pomohl pomstít se vrahům její rodiny. Film ukazuje neobvyklý vztah mezi oběma hlavními postavami a násilí, které používají k dosažení svých cílů.

2. Pulp Fiction

Kultovní film režiséra Quentina Tarantina měl premiéru v roce 1994. Film vypráví několik vzájemně propojených příběhů gangsterů, drogových dealerů a nájemných vrahů v Los Angeles. Děj není chronologický a přeskakuje mezi jednotlivými dějovými nitkami sem a tam. V centru pozornosti jsou zakázky gangsterského bosse Marselluse Wallace (Ving Rhames) a lidé zapojení do jeho machinací: profesionální zabiják Vincent Vega (John Travolta), jeho parťák Jules Winnfield (Samuel L. Jackson), drogová dealerka Mia Wallace (Uma Thurman) a boxer Butch Coolidge (Bruce Willis). Příběh obsahuje bizarní dialogy, překvapivé zvraty a nezapomenutelné postavy, které se staly klasikou nezávislé kinematografie.

3. In Bruges

Dva irští zabijáci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) jsou po neúspěšné misi vysláni svým šéfem Harrym (Ralph Fiennes) do belgických Brugg, aby se tam ukryli. Zatímco Ken si užívá krásy města, Ray je frustrovaný a znuděný. Když se však seznámí s několika místními obyvateli a zapletou se do podivného řetězce událostí, začne být jejich pobyt v Bruggách nečekaně vzrušující.

4. The American

Americký zabiják Jack (George Clooney) po neúspěšné misi ve Švédsku prchá do malého italského městečka, kde se skrývá pod falešným jménem. Při plnění poslední zakázky naváže vztah s mladou prostitutkou a snaží se zapomenout na svou minulost. Jak však roste Jackova nedůvěra a jeho mise je ohrožena, ocitá se v nebezpečném konfliktu se svými nepřáteli.

5. John Wick 1-4

Filmy o Johnu Wickovi vyprávějí příběh Johna Wicka, bývalého nájemného vraha, který se po smrti své ženy snaží žít klidným životem. Když mu však gangsteři zabijí milovaného psa a vezmou mu poslední vzpomínku na manželku, vrací se do světa zločinu, aby se pomstil. V průběhu nyní již čtyř filmů bojuje John Wick (Keanu Reeves) s celou řadou nepřátel, včetně zkorumpovaných policistů, konkurenčních nájemných vrahů a mocné zločinecké organizace, které kdysi sám sloužil. Díky svému působivému bojovému stylu a neochvějnému odhodlání vede nemilosrdnou kampaň pomsty a znovu a znovu bojuje o své přežití.

6. The Irishman

Film Martina Scorseseho vypráví příběh Franka Sheerana, bývalého odborového předáka a nájemného vraha, který se hlásí k odpovědnosti za násilnou smrt známého odborového předáka Jimmyho Hoffy. Film se odehrává převážně v 50. a 60. letech a ukazuje Sheeranův vzestup v organizovaném zločinu, zejména jeho spojení s Russellem Bufalinem, mafiánským bossem rodiny Bufalinů, pro kterého pracuje. Zaměřuje se také na vztah mezi Sheeranem a Hoffou, kteří se stanou blízkými přáteli, ale poté nepřáteli, když Hoffa bojuje proti mafii. V průběhu filmu je příběh vyprávěn z pohledu Sheerana, který se ve svých 80 letech ohlíží zpět z domova důchodců. Ve filmu jsou použity převratné digitální efekty, které omladily hlavní herce Roberta De Nira, Al Pacina a Joea Pesciho.

7. Mr. & Mrs. Smith

Akční komedie z roku 2005 vypráví příběh Johna a Jane Smithových, manželského páru, který nevědomky pracuje jako nájemný vrah pro konkurenční organizace. John a Jane vedou zdánlivě nudný život průměrných občanů, dokud oba nezjistí, že ten druhý je profesionální zabiják. Když dostanou příkaz zabít stejný cíl, dostanou se do konfliktu a musí proti sobě bojovat. Během boje se však jejich vztah obnoví a oni se rozhodnou spolupracovat proti svým zaměstnavatelům a zachránit své manželství.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best