Home  /  Entertainment  /  Fotograf Benedikt Renč vystaví své práce na 13. ročníku veletrhu umění Ch.ACO v Santiagu de Chile

Fotograf Benedikt Renč vystaví své práce na 13. ročníku veletrhu umění Ch.ACO v Santiagu de Chile

Český reklamní a módní fotograf Benedikt Renč, který proslul zejména svými černobílými portréty a před jehož objektivem stály hvězdy světového formátu jako Johnny Depp, Arnold Schwarzenegger, Roger Federer nebo Wes Anderson, má namířeno do Latinské Ameriky. V celosvětové galerijní premiéře představí na veletrhu umění Ch.ACO (Chile Arte Contemporáneo) v Santiagu de Chile svou volnou tvorbu.
16.11.2022
Text: Redakce
Foto: Benedikt Renč

Renčova díla bude na veletrhu umění Ch.ACO reprezentovat MH Gallery, kterou založil producent Milosh Harajda, jenž během posledních let uspořádal mimo jiné řadu výstav věnovaných tvorbě umělců jako Alexander McQueen, David LaChapelle, Robert Wilson, Daphne Guinness nebo Anna Bauer. „Dlouhá léta jsem měl možnost sledovat Benovu volnou tvorbu a čím více fotografií se mnou sdílel, tím jasněji se rýsovaly kontury naší budoucí spolupráce. Od začátku bylo mou ambicí představit ho mimo hranice České republiky a vzhledem k tomu, že jeho portrétovou tvorbu zásadně inspiroval a ovlivnil peruánský fotograf Mario Testino, vyhodnotil jsem latinskoamerický trh a veletrh umění Ch.ACO jako ideální platformu pro Benovu světovou výstavní premiéru,“ uvedl Milosh Harajda, zakladatel MH Gallery.

Renč se na veletrhu představí se sérií tří fotografií a bude se jednat o jeho vůbec první profesní kontakt s galerijním prostředím, jelikož svou volnou tvorbu doposud nevystavoval. „Nad vlastní výstavou uvažuji už řadu let, ale doposud nenastala ta pravá chvíle. Když mě s myšlenkou vystavovat na veletrhu Ch.ACO poprvé oslovil Milosh, souhlasil jsem zejména proto, že to pro mě byla výzva vkročit do nepoznaného teritoria. Mnozí by navíc nejspíš tipovali, že budu prezentovat módní fotografie anebo černobílé portréty, které jsou pro mě typické, opak je však pravdou. Všechna vystavovaná díla pochází z mé volné tvorby a mají jedno společné – vznikly jako součást deníku na mých cestách během letních měsíců a mísí se v nich má fascinace mládím s užíváním si života ve všech jeho podobách,“ prozradil Renč.

„Letošní ročník Ch.ACO přináší návrat k fyzické podobě veletrhu a představí mezinárodní galerie z osmi různých zemí. Chile má dlouhodobou tradici ve světě fotografie a působí zde několik velkých osobností, takže si opravdu ceníme, že se Benedikt Renč a jeho umělecký agent Milosh Harajda rozhodli vystavovat na veletrhu, protože jejich pohled přináší svěží energii na náš trh. Navíc je to zajímavá cesta, jak propojit Santiago s Prahou. Movistar Arena je nová lokace, která přitáhne nové publikum, jenž se zejména v období pandemie začalo výrazněji zajímat o umění. Jsem nesmírně vděčná za to, že jim Ch.ACO nabídne autentický zážitek,“ říká ředitelka veletrhu Elodie Fulton. 

13. ročník veletrhu Ch.ACO se bude konat v centru Movistar Arena v Santiagu de Chile od 18. do 20. listopadu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best