Home  /  Entertainment  /  Hru God of War uvede Amazon Prime jako seriál

Hru God of War uvede Amazon Prime jako seriál

Zvěsti jsou pravdivé a God of War přijde na Amazon Prime jako seriál. Ale kdo bude hrát Kratose?
26.01.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Sony Computer Entertainment

V loňském roce vyšlo tolik skvělých her, že je těžké vybrat ty nejlepší. God of War Ragnarok se bez problémů umístil v první pětce. Amazon, který vždy hledá další velkou věc, kterou by mohl zfilmovat, si zjevně udělal své domácí úkoly, protože Prime Video nyní dalo sérii God of War zelenou pro seriálovou adaptaci. Nyní se hledá herec, který ztvární řeckého boha Kratose. Není to snadný úkol, protože fanoušci mají velmi přesnou představu o tom, jak by měl vypadat. Ale je tu i špatná zpráva: než bude série uveřejněna, může to nějakou dobu trvat.

Už se to blíží: God of War jako seriál pro Prime Video

Pokud se tvůrci budou držet hry, bude God of War jako série směsicí Vikingů, 300, Zaklínače a Barbarů. Epické bitvy budou hrát stejně důležitou roli jako pouto mezi otcem a synem.

Malá ochutnávka: Takto vypadá God of War jako hra

O čem vlastně God of War je?

Herní série byla zahájena v roce 2005 hrou God of War: Ascension a v současné době existuje již devět her. Amazon má tedy spoustu materiálu, ze kterého může čerpat. A právě o to jde: Kratos je bůh války, který si razí cestu starověkým Řeckem. V dalších hrách pověsí zbraně na hřebík a žije v severské říši Midgard. Pak mu ale zemře milovaná žena a on se vydá na nebezpečnou cestu se svým synem Atreem, s nímž má složitý vztah, aby rozprášil její popel z nejvyššího vrcholu. To bylo její poslední přání. Brzy se ukáže, že cesta je vzrušující a nebezpečnou výpravou, která prověří pouto mezi otcem a synem. Kratos je nucen bojovat s novými bohy a příšerami, pokud chce ochránit svého syna a zachránit svět.

Série God of War: Kdo bude hrát Kratose?

Tvůrci se chtějí při filmové adaptaci zaměřit na hry vydané od roku 2018. Takže i Kratův syn bude hrát určitou roli. Už z traileru je zřejmé, že Bůh války ke ztělesnění své role potřebuje určitý specifický vzhled. Studio již oznámilo, že zajistí, aby adaptace co nejvěrněji odpovídala hře. Teď jde o to najít muže, který už takovou postavu má (třeba The Rock nebo David Bautista?), nebo muže, který by mohl takovou svalovou hmotu nabrat. Jedno je jisté už teď: část fanoušků bude nadšená a druhá část bude naříkat.

Kdy se objeví God of War jako série? Fanoušci budou muset být velmi trpěliví

Nejen hledání vhodných postav však zabere nějaký čas. Protože projekt je stále v počáteční fázi. Kdy můžeme seriál očekávat na Amazon Prime? Z oznámení bohužel není jasné, kdy se Kratos probojuje skrz celou zemi. U podobně ambiciózních projektů, jako je "Kolo času" a "Prsteny moci", uplynulo od oznámení do vydání tři až šest let. Potom nelze očekávat uvedení série dříve než v roce 2025.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best