Home  /  Entertainment  /  Hvězdy, které spolu seděly ve školních lavicích

Hvězdy, které spolu seděly ve školních lavicích

Z pískoviště na červený koberec - a ve dvojbalení: tyto hvězdy spolu chodily do školy
13.02.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images

Dnes jsou slavní a nedotknutelní. Ale i ty největší hvězdy byly kdysi obyčejnými studenty místní střední školy. Někteří z nich si nejen zachovali přátelství z minulých let, ale ještě je vytáhli přímo na výsluní. Nebo je tam znovu potkali. Některé hollywoodské hvězdy se znaly dlouho předtím, než se jejich úspěchy staly skutečností. Důvod: chodili spolu do školy. Trocha drbů ze školního dvora.

Hvězdné dvojice, které chodily na stejnou školu

Šprťácké brýle a učebnice byly vyměněny za saka a ocenění, ale přátelství zůstala. Tyto hvězdy se znají ještě ze školních let:

1. Eddie Redmayne a Tom Hiddleston

Tom Hiddleston získal Zlatý glóbus a byl nominován na cenu Emmy, Eddie Redmayne dokonce v roce 2015 získal Oscara. Co ještě spojuje tyto dva úspěšné Brity? Nejenže jsou dobří přátelé, ale také spolu chodili do školy. A to hned dvakrát. V mládí navštěvovali stejnou chlapeckou školu a později se zapsali na univerzitu v Cambridge. Na Eton College v hrabství Berkshire nebyl jejich spolužákem nikdo jiný než princ William. Do okruhu přátel obou herců se však nedostal. Promiňte, Vaše královská Výsosti!

2. Matt Damon a Ben Affleck

Bromance na život a na smrt: Matt Damon a Ben Affleck jsou blízcí přátelé už od dětství. Vyrůstali v americkém státě Massachusetts a navštěvovali školu Cambridge Rindge and Latin School. Pak se měli vydat každý svou cestou? To nepřipadalo v úvahu! Naštěstí tento dream team získal v roce 1998 Oscara za nejlepší původní scénář k filmu Dobrý Will Hunting, čímž prorazil v Hollywoodu. Dodnes se obě hvězdy věnují společným projektům a zábavě.

3. Cameron Diaz a Snoop Dogg

Cameron Diaz a Snoop Dogg mají společnou minulost? Ach ano. A mají za sebou bohatou historii. Oba chodili do školy na Long Beach Polytechnic High School v Kalifornii. Diaz byla o stupeň níže než rapper. Ale zřejmě ho znala, jak prozradila v jednom rozhovoru v roce 2011: "Chodili jsme spolu na střední školu. Byl o rok starší než já a já si ho pamatuji. Na naší škole bylo hodně dětí, asi 3500 studentů, ale pamatuji si ho, byl velmi vysoký a hubený. [...] Jsem si jistá, že jsem si od něj kupovala trávu." Takže tak.

4. Adam Levine a Jonah Hill

Tato dvojice se znala ještě předtím, než začali společně chodit do školy: hvězda skupiny Maroon 5 Adam Levine a herec Jonah Hill spolu vyrůstali, navštěvovali stejnou základní školu a později střední školu Brentwood High School v Los Angeles. Jejich rodiny jsou dodnes blízkými přáteli, Jonahův bratr Jordan dokonce pracoval jako manažer skupiny Maroon 5 až do své nečekané smrti v roce 2017. V jednom rozhovoru vysvětlil: "Adam tu byl pro mě a mou rodinu a jeho rodina tu byla pro mou rodinu, víc než kdokoli jiný. Tenhle chlapík má navždy mou lásku a úctu." City jsou pravděpodobně oboustranné. Na svatbě Behati Prinsloo a Adama Levina vedl jeho kamarád ze školy obřad.

5. Ansel Elgort a Timothée Chalamet

Instagramová fotka Ansela Elgorta a Timothée Chalameta se stala nejúspěšnějším postem oscarové noci v únoru 2018. Ukazuje to, že tyto dva výjimečné talenty k sobě mají blízko. A to už několik let. Byli spolužáky na Střední hudební a umělecké škole Fiorella H. LaGuardia v New Yorku, hráli ve stejném basketbalovém týmu a chodili na hodiny herectví k Harrymu Shifmanovi. Ano, samozřejmě spolu také dobře vycházeli. Dokonce tak dobře, že herci jsou dodnes blízkými přáteli. Jen na společný film si ještě musíme počkat.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best