Home  /  Entertainment  /  Jacob Elordi v roli Elvise: Vše, co musíte vědět

Jacob Elordi v roli Elvise: Vše, co musíte vědět

Herec bude hrát Presleyho v novém filmu režisérky Sofie Coppoly.
11.11.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Vzpomínáte si na Jacoba Elordiho a Kaiu Gerber, když spolu ještě chodili, jak byli oblečeni jako Elvis a Priscilla? No, když se ohlédneme zpět, můžeme si tuhle fotku z Halloweenu před několika lety vyložit jako předzvěst toho, co mělo přijít o několik let později. Když už měla modelka milostný příběh za sebou, zasnoubila se s dalším Elvisem, Austinem Butlerem, a Jacob se soustředil na svou kariéru, novou sezónu seriálu Euphoria a další roli: krále rock'n'rollu v novém filmu Sofie Coppoly.

Zde je vše, co zatím víme o očekávaném snímku, který znamená režisérčin návrat po filmu On the Rocks z roku 2020 a v němž se Elordi pokusí překonat Butlerův výkon ve filmu Baze Luhrmanna.

Děj

Jestliže Luhrmannův projekt sledoval příběh mladého Presleyho, který se ještě jako chlapec stal legendou Ameriky 50., 60. a 70. let a byl vyprávěn prostřednictvím vztahu mezi ním a jeho manažerem, despotickým colonelem Tomem Parkerem, nový film se zaměří na Priscillu Presley a její život, jak jej vypráví v pamětech Elvis and Me, které napsala sama Priscilla Beaulieu Presley. V popisu bestselleru se píše: „Desítky let po jeho smrti miliony fanoušků stále uctívají legendu Elvise. Ale jen málokdo ho znal jako Elvise člověka. Priscilla Presleyová zde vlastními slovy vypráví příběh jejich lásky, odhaluje detaily jejich prvního setkání, manželství, afér, rozvodu a nezlomného pouta, které přetrvalo ještě dlouho po jeho tragické smrti.“

Elvis a Priscilla se seznámili na večírku v roce 1959, kdy jemu bylo 23 a jí pouhých 14 let, a vzali se v roce 1967, během něhož se jim uprostřed vzestupů a pádů narodila dcera Lisa Marie. Vztah mezi nimi a především postava Priscilly budou pravděpodobně středobodem scénáře, který nám poskytne nový pohled na dívku ze sousedství, která se ocitla v záři reflektorů vedle legendy, komplikovaného muže zbožňovaného miliony fanoušků.

Obsazení

Celé obsazení filmu, který má prozatím pracovní název Domino, zatím nebylo zveřejněno. Známí jsou pouze hlavní herci: Jacob Elordi a Cailee Spaeny. Ačkoli se zdá, že se projekt soustředí na Priscillu, zvědavost se upíná k hvězdě Euphorie a k tomu, zda bude schopna vyrovnat se Butlerovu výkonu v roli Elvise. Na první pohled se Elordi fyzicky Presleymu podobá méně, ale jsme si jisti, že mu make-up pomůže vžít se do postavy, která, jak přiznal v jednom rozhovoru, je jednou z jeho největších inspirací: „Elvis Presley chtěl být Jamesem Deanem. Chtěl být Marlonem Brandem. Zkoumal jsem téměř každého herce z té doby a [Elvise] jsem si představoval jako baviče a zpěváka. Ale pak byl přece také herec. Myslím, že se svým způsobem snažím od těchto lidí učit. Protože samozřejmě nemám žádné přátele, kteří by si prošli tím samým, opravdu, takže jsou pro mě skoro jako naváděcí světla.“

Jacob bude sdílet scénu s Cailee Spaeny v roli Priscilly Presley. Pro mladou americkou herečku, která svou kariéru zahájila teprve před několika lety, je to velká příležitost. Kde jsme ji už viděli? Zahrála si ve sci-fi filmech, jako je Pacific Rim: Uprising a The Craft: Legacy, ve filmu On the Basis of Sex, životopisném snímku založeném na životě a raných soudních kauzách Ruth Bader Ginsburg, a ve filmu Vice po boku Christiana Balea, Amy Adams a Steva Carella.

Natáčení

Natáčení filmu Sofie Coppoly, které bylo oznámeno na konci léta, začalo letos na podzim a probíhá v Torontu, jak dokládají fotky z natáčení, které se objevily na internetu a ukazují první snímky Jacoba Elordiho a Cailee Spaeny jako Elvise a Priscilly. Oba mají účesy sčesané dozadu a vypadají plně ve stylu konce 50. a začátku 60. let, který navrhla kostýmní výtvarnice Stacey Battat. Pokud se chcete dozvědět další podrobnosti o projektu, který zatím nemá oficiální datum premiéry, ale ví se, že ho v USA bude distribuovat společnost A24, sledujte instagramový profil Sofie Coppoly. Režisérka se na sociální síť připojila teprve nedávno a zatím zveřejnila několik obrázků scénáře, bot, které bude Priscilla nosit, a podělila se o playlist, který štáb poslouchá před natáčením - seznam skladeb, v němž nechybí Prince, Kool & the Gang a New Order, ale kupodivu žádné Elvisovy hity.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best