Home  /  Entertainment  /  Jared Leto bude hrát Karla Lagerfelda v novém filmu

Jared Leto bude hrát Karla Lagerfelda v novém filmu

Hvězdné obsazení: Hlavní roli v plánovaném životopisném filmu o návrháři Karlu Lagerfeldovi ztvární hollywoodská hvězda Jared Leto.
07.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Po bezesporu intenzivním a značně neoblíbeném výkonu v roli Paola Gucciho se Jared Leto vrátí k roli slavného návrháře ve filmu, který bude pojednávat o životě Karla Lagerfelda a na jeho výrobě se bude účastnit i jako producent. Projekt bude vznikat ve spolupráci se značkou Karl Lagerfeld, jejíž generální ředitel Pier Paolo Righi a viceprezidentka pro komunikaci Caroline Lebar budou spolu s Lagerfeldovým bývalým asistentem a bodyguardem Sébastienem Jondeauem výkonnými producenty. Film, který je ve velmi rané fázi preprodukce, nemá v tuto chvíli ani režiséra, ačkoli Righi již nyní prohlásil, že z jeho producentů čiší „důvěryhodný a inspirativní tvůrčí vztah “.

K tomu Jared dodal na svém Instagramu: „Karl byl pro mě vždy inspirací. Byl to skutečný polyhistor, umělec, inovátor, vůdčí osobnost a hlavně laskavý člověk. Když jsme se dali dohromady s týmem Karla Lagerfelda, okamžitě jsme se shodli na tvůrčí vizi natočit důstojnou poctu Karlovi a zároveň posunout umělecké hranice toho, čím může životopisný film být. Jsem Caro, Pierovi a Sebovi velmi vděčný, že nám umožnili vydat se na tuto cestu společně.“

Lagerfeld a Jared Leto se osobně znali tak dobře, že v jednom z minulých rozhovorů německý návrhář, který vedl značky Chanel a Fendi, údajně prohlásil, že by byl rád, kdyby v hypotetickém budoucím životopisném filmu jeho roli hrál právě Leto. Očekává se, že film bude vyprávět návrhářův příběh prostřednictvím jeho nejdůležitějších osobních vztahů, a tak by nemusel být vyloučen ani výskyt dalších návrhářských hvězd, jako jsou Yves Saint Laurent, Thierry Mugler a Hedi Slimane.

Met Gala ve znamení Karla Lagerfelda

Karla Lagerfelda příští rok ocení také Metropolitan Museum of Art a jeho díla budou oceněna na slavnostním večeru Met Gala v New Yorku. Po benefičním večeru na začátku května bude od 5. května do 16. července k vidění výstava s názvem „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty“ v roce 2023.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best